НОВИНИ

На Прикарпатті нашестя гадюк

13.08.2020 13:32
MA1gdBQq5BXEWmNDoaAG

Після червневих паводків на Прикарпатті гадюки почали частіше кусати людей. Лише за 10 днів серпня в області зі зміїними укусами до медиків звернулись четверо людей і тенденція до збільшення таких випадків зростає. Про це повідомила керівниця пресслужби управління ДСНС в Івано-Франківській області Христина Перцович. Про це повідомляє Суспільне, пише agronews.ua.

“Знаємо, що змії люблять вологу, тому у нас на західній Україні, безпосередньо на Прикарпатті, таких випадків є багато”, – сказала вона.

Найбільше зареєстрованих випадків укусів змій – у Долинському районі. Три роки поспіль на жителів Долинщини припадає 25 відсотків усіх звернень. Також багато змій на Калущині, Яремчанщині, Верховинщині та у Болехові.

За словами начальниці відділу медицини катастроф департаменту охорони здоров’я ОДА Лідії Сенюти, в останні роки на Івано-Франківщині не було смертельних випадків від укусів змій.

“Минулого року у нас було 32 звернення з приводу укусів гадюк, цьогоріч маємо вже 16. Якщо у липні було вісім, то за десять днів серпня ми маємо вже чотири випадки. Є тенденція до зростання. Враховуючи, що 11-13 серпня у нас оголосили високий рівень пожежної небезпеки, то спека, знову ж таки, – умови для збільшення кількості укусів”, – розповіла Лідія Сенюта.

Також вона додала, що зараз в Івано-Франківській області є 19 доз сироватки проти зміїної отрути. Їх придбало і розподілило по областях Міністерство охорони здоров’я. Чотири дози має обласна клінічна лікарня, а решта є у долинській, снятинській, коломийській, яремчанській лікарнях і в Івано-Франківській міській клінічній лікарні №1.

“Сироватку, а вірніше – анатоксин, проти зміїної отрути бажано використати якнайшвидше, бо найтяжчі прояви є перші дві години з моменту укусу, а далі вже за 6-12 годин іде пів виведення отрути з організму”, – розповідає Лідія Сенюта.

Якщо потреба в антитоксині є в іншому районі області, то його перерозподілять і передадуть туди, куди потрібно, запевняє медик.  


Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: