НОВИНИ

На Одещині запустили потужну біогазову станцію

16.12.2019 13:23
772b463eba732d0_1000x600

Станція по виробництву біогазу в смт.Окни пройшла етап виведення на режим і працює на 100% заявлених показників. Біогазовий комплекс в Одеській області сьогодні видає цілодобово електричну потужність 1,2 МВт. Вироблена енергія подається в мережу за «зеленим тарифом». Повідомляє прес-служба «Зорг Біогаз Україна».

Зазначається, що біогазова станція в Окнах – це успішно реалізований «зелений» проєкт компанії «Зорг Біогаз». Станція працює за двохстадійною CSTR-технологією та складається з реактора об’ємом 3800 м3, доброджувача 3800 м3 і ТЕЦ Jenbacher. Станція працює на 100% рослинній сировині – кукурудзяному силосі. Для забезпечення біогазової станції силосом знадобилося 500 га землі.

«Ще у вересні станція ніяк не могла розігнатися більше ніж на 40% – відбувалося закислення сировини. Для вирішення проблеми компанія «Зорг Біогаз» найняла кращого німецького технолога Д-ра Ганса Фрідманна. Основною рекомендацією було використання мікроелементів і дотримання технологічних режимів. З першою проблемою успішно впоралися і станцію вдалося розігнати до потужності 80% за 2 місяці. Далі виникла проблема, яка не була передбачена проєктом. Силос мав 60% сухих речовин і утворилася кірка. Проблему кірки побороли за 3 тижні не за рахунок мішалок, як завжди думають новачки, а за допомогою одних технологічних заходів», – пояснив генеральний директор ТОВ «Зорг Біогаз Юкрейн» Ігор Реддіх.
Німецький технолог біогазової галузі Ганс Фрідманн, з яким тісно співпрацює «Зорг Біогаз», дав свою оцінку роботи станції в Окнах.

«Я вважаю, що ця біогазова станція має дуже хороший потенціал і навіть може вийти на більшу потужність, ніж спочатку було заплановано. Для цього, звичайно, доведеться трохи попрацювати, накопити досвід. Що стосується обладнання, яке використовується на станції, – це в основному техніка німецького виробництва. Тут витриманий високий технічний стандарт», – сказав він.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: