НОВИНИ

На Київщині знайшли рідкісну рослину третинного періоду

01.08.2023 18:19
бруслина-карликова-750x430

Екологи зробили велике наукове відкриття, вперше знайшовши не лише в Київській області, а й на всьому Лівобережжі України найдавнішу рослину-релікт третинного періоду – бруслину карликову. Про це повідомляє SEEDS, пише agronews.ua.

У лісі біля Переяслава експедиція Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ) підтвердила наявність популяції цієї рідкісної рослини, занесеної до Червоної книги України.

Бруслина карликова – релікт третинного періоду, вона росла на Землі ще 1, 8 млн. років тому і є сучасником мамонтів.

«Це низенький (0,3-їм) вічнозелений сланкий чагарничок. У дольодниковий період бруслина карликова була досить поширена у всій Євразії. Однак, після відступу льодовика бруслина карликова не могла відновити свій  ареал через сильну конкуренцію більш пристосованих та прогресуючих видів.

В Україні є лише близько 30 місць її зростання. Довгий час вважалося, що її немає на Лівобережній Україні, а також у Київській області», – йдеться у дописі екологів.

Виявилося, що у дубовому лісі під Переяславом зростає популяція карликової бруслини з 40 рослин. Її знайшов любитель дикої природи із Києва Артем Войналович.Доктор біологічних наук, завідувач відділу природної флори з Національного ботанічного саду НАН України Віктор Мельник, який брав участь у експедиції КЕКЦ, підтвердив, що це саме бруслина карликова.

Крім того, на цій ділянці лісу ростуть інші  червонокнижні рослини: лілія лісова, та дикі орхідеї- коручка і любка.

Разом із Богуславським лісгоспом екологи збираються створити тут пам’ятку природи для охорони цих рідкісних рослин.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: