АНАЛІТИКА

На Львівщині почали вирощувати ківі

22.06.2020 08:32
104269801_1141136782924651_3897982225905048230_n

Цього року збільшилися площі під вирощування такої донедавна екзотичної культури як ківі. Так, посадки ківі з’явилися вже не лише на півдні України та на Закарпатті, але й на Львівщині. Про це повідомляє agronews.ua.

В Україні широке вирощування ківі стало можливим завдяки новим українським адаптованим сортам цієї рослини. У 2019 році український селекціонер із Закарпаття Генріх Стратон отримав перші плоди нового сорту ківі «Карпат Стратона Аурум». У 2020 році його вже вирощують по всій Україні.

Так, закладено насадження на Херсонщині та Дніпропетровщині. Також, екзотичний фрукт почали вирощувати на Львівщині. Так як ківі – це ліана, її вирощують у спецільній огорожці.

На півдні України ківі приживається дуже добре, повідомляють фермери та садівники.

“Саджанців прижилися. Один правда тріснув через зворотні приморозки у першу весну. Ну то я не уважний. Щільно обмотав плівкою місце розколу і все зрослося. Крім тирси в прикореневій зоні на зиму не приховував. Хіба що, снігу побільше підсипали, щоб сокорух під час відлиг не починався. Ну і крапельний полив по ділянці. Сподіваюся спробувати плоди в цьому сезоні”, – написав фермер з Дніпропетровщини Павло Дементій.

А у садівниці Ольги Литвин зі Львівщини ківі з 10 червня цього року зацвів.

Це вже друге цвітіння рослини. У минулому році львівське ківі дало перші плоди. Як каже Ольга, плоди були менші за магазинні, але солодкі та смачні.

Нагадаємо, названо «цінове дно» на українську полуницю, нижче якого фермери продавати ягоду вже не будуть.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: