НОВИНИ

На Харківщині в незаконних рубках підозрюють майже сотню лісничих

31.07.2020 21:00
lesorub52716395862

Василь Кузьович, керівник Держлісагенства України відвідав Харківщину. Одна з тем, що обговорювалися, – діяльність “чорних лісорубів”. Про це повідомляє “Об’єктив”, пише agronews.ua.

До Харкова прибув голова Держлісагенства України з приводу питань незаконних порубок та пожеж. На думку Кузьовича, усе це можна вирішити замінивши певних посадовців. Зокрема, він звернув увагу на Ізюмський лісгосп.

Кузьович пропонує встановити відеокамери у лісах, аби ліквідовувати пожежі до їхнього масштабного розповсюдження. Звільнення допоможуть, на думку голови Держлісагенства, припинити і незаконні порубки. Раніше в облуправлінні Держекоінспекції повідомили, що тільки в липні на території Гутянського лісгоспу незаконно пустили під сокиру дерев на 900 тисяч гривень. Очільника підприємства Віктора Сису, якого президент вичитував за порубки дерев, звільнили на початку року, але порушення не припинились.

“Я не маю права давати оцінку правоохоронним органам, зокрема судовим інстанціям. У довідці написано, що відкрито 132 різні кримінальні провадження. Рішення певні є, бо відшкодовані суми у 165 тисяч”, – вважає Василь Кузьович, керівник Держлісагенства України.

Проте де саме наразі орудують “чорні лісоруби”, Кузьович не знає.

За словами очільника облуправління лісового та мисливського господарства Віталія Склярова, у регіоні в незаконних рубках підозрюються 95 працівників лісової охорони. 16 працівників, за його словами, з початку року вже звільнили.

“Площа лісового фонду Харківщини сягає близько 400 тисяч гектарів. Щоб досягнути мінімально необхідного рівня лісистості, нам необхідно додатково створити щонайменше 100 тисяч гектарів нових лісів”, – доповів Віктор Ткач, директор Українського науково-дослідного інституту лісового господарства ім. Г.М. Висоцького.

Під час візиту Кузьович анонсував масштабні кадрові зміни на місцях, проте кого ще звільнять та коли – не повідомив.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: