НОВИНИ

На Херсонщині проходять жнива у терміновому порядку

21.07.2021 14:15
1501158865__zhniva-1280x640

Тривалі дощі змінила спека, й хлібороби Таврії кинулися в поле, аби чимшвидше зібрати врожай озимих.Жнивам віддають усі сили: адже невідомо, коли з неба знову можуть ринути потоки води. Та до ниви, де дозріває колос, не так уже й легко прорватися. Про це повідомляє agrarii-razom, пише agronews.ua.

«Провести комбайни та вантажівки для зерна ґрунтовою дорогою до поля виявилося неможливо — дорогу позаливало так, що замість неї постало ціле озеро. Та вихід знайшли — встановили потужний фекальний насос, і перекачали вміст величезної калюжі за насип залізниці. Кубометрів чотириста туди вилили. А потім земля у спеку швидко підсохла, й комбайни по ній таки змогли пройти», — розповів заступник директора сільськогосподарського підприємства «Новопетрівське» Микола Шмигирівський.

Микола Павлович все життя працює на землі, і досвід йому підказує — легких жнив не буває в принципі. Скажена літня спека, суховії, чи вода на полях та поза ними, грибкові хвороби культурних рослин через надмір вологості — для справжнього хлібороба то не біда, а тільки додаткове випробування. І нагадування: чим більше проблем, тим краще треба працювати, аби на тік та в сховища потрапив гарний урожай. Такої ж думки дотримується і ще один представник трудової династії Шмигирівських, онук Миколи Павловича і теж Микола.

«Таких екстремальних жнив на своєму віку й не пригадаю. У перший їх день комбайн тільки-но рушив у поле, але не пройшов і гектару, як… застряг у грязюці. Його довелося трактором витягати. Так і машини з зерном тягали, — у коротку хвилину відпочинку каже механізатор Євген Семенюк. — Та за кілька днів сонце землю більш-менш підсушило, і таких оказій вже не виникало».

Калюж на полях Нижньосірогозщини подекуди ще задосить. Адже коли за лічені дні з неба вивергається чи не місячна норма опадів, така неймовірна кількість води в ґрунт одразу всмоктатися не може. Сліди несподівано виниклих «річок», що текли дорогами й накопичувалися у низинах, видно досі — там буквально змило клапоть соняшникової плантації, а тут кілька «соток» перетворилося на мілке озерце, де вже й кулички розкошують. Вода випаровується, але поступово. А збирати врожай, дискувати поле треба зараз.

Тож у поле, де щойно зібрали рапс, вивів свою «конячку» під іноземною назвою «Джон Дір» і тракторист Анатолій Залевський.

«Техніка йде важко, бо в землі досі надмір вологи. Про це треба пам’ятати, і тоді все буде добре. Складно, але 140 гектарів за день обробляю. Минулого року, пам’ятаю, погода на жнива була сухою, але орати суху землю також нелегко, і в трактористів є свої професійні секрети. Роботу виконаємо, які б сюрпризи нам погода не підготувала», — запевняє Анатолій Вікторович.

У сільськогосподарському підприємстві «Новопетрівське» через примхи погоди ніхто не нервує. Адже від керівників до механізаторів усі переконані — врожай буде непоганий, попри всі труднощі та виклики. Звісно, не без втрат, але тієї ж озимої пшениці десь збирають тридцять центнерів з гектару, а десь — усі шістдесят. У середньому сподіваються вийти на сорок центнерів з гектару: цілком пристойний результат. Щоправда, поки достеменно незрозуміло, скільки зерна буде продовольчим, а скільки — фуражним: все ж таки волога з колосу клейковину «вимиває» активно. Але поза сумнівом те, що за підсумками жнив буде в хліборобів і хліб, і до хліба. Як завжди, земля прогодує.

Нагадаємо, що в Україні створили робота-фермера.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: