НОВИНИ

Як діятиме кредитна програма «Доступні кредити 5-7-9%»

29.01.2020 14:04
15542811181kredit-fermeram

Впровадження Програми буде здійснювати Фонд розвитку підприємництва, створений на базі Німецько-Українського фонду, через банки-партнери, які володіють необхідними інструментами.Про це написав міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Мілованов на своїй сторінці в Facebook.

Програма усуне один із найсуттєвіших бар’єрів для розвитку бізнесу – високі ставки по кредитам. Кредити видаються на суми не більше 1,5 млн гривень строком до 5 років з відсотковими ставками:

5% (новий бізнес віком до 12 місяців та виручкою < 25 млн),

7% (для бізнесу віком до 12 місяців та виручкою < 25 млн за умови найму + 2 працівників за 1 квартал),

9% (розширення діючого бізнесу з оборотом до 50 млн грн на рік).

Держава компенсує різницю між комерційною відсотковою ставкою та кінцевою ставкою для позичальника в рамках цієї програми.
Учасникам, яким не вистачає застави для участі в програмі також надається можливість отримати кредитну гарантію (за додаткову оплату у розмірі 0,5% від вартості застави, якої бракує)
Водночас, умови програми обмежують комерційну ставку на рівні не більше 22%.

Умови програми вимагають від учасника внесення власного капіталу не менше 20% (для діючого бізнесу), 30% (для початківців), що забезпечує вищий відсоток успішності бізнесу.

Короткострокові цілі – перший рік: додатково 50 тисяч кредитів як результат цієї програми.

Отримаємо 2 млрд внутрішніх інвестицій в українську економіку, а саме сферу мікробізнесу. Зниження відсоткової ставки за кредитами з 18-40% (як зараз) до 17-12% уже в 2020 році.

Довгострокові цілі – 5 років: надійде 8 млрд внутрішніх інвестицій в українську економіку, а саме сферу мікробізнесу. Сума виданих в рамках програми кредитів складе 30 млрд грн

Що потрібно зробити аби взяти участь у програмі:
Крок 1. Перевірте себе на відповідність критеріям Програми. Для цього заповніть реєстраційну форму на сайті Програми або уточніть подробиці у відділенні банку-партнера.
Крок 2. У разі відповідності – подайте заявку на отримання кредиту до одного з банків-партнерів та пройдіть кредитну оцінку.
Крок 3. Банк встановить остаточну відповідність підприємства та інвестиційного проєкту критеріям Програми і можливість отримання кредиту.

На що звертає увагу банк-партнер при проведення остаточної оцінки підприємства для участі у Програмі?

-банк звертає увагу на відповідність ММП та інвестиційного проєкту критеріям Програми.

-реалістичність бізнес-плану

-кредитоспроможність ММП (в рамках якого банк-партнер перевіряє його кредитну історію

-спроможність обслуговувати заборгованість за кредитним договором з урахуванням грошових потоків, що буде генерувати проєкт.

Як будуть надаватись кредитні кошти позичальнику?

Позичальник не буде отримувати кредитні кошти за Програмою на свій рахунок, відкритий в банку-партнері: кредитні кошти, у відповідності до умов Програми, будуть перераховуватись банком-партнером безпосередньо на рахунок Постачальника основних засобів або послуг, що будуть придбані в рамках реалізації інвестиційного проекту ММП.

Скільки кредитів і на яку суму я можу отримати протягом реалізації Програми?

-Мікро або мале підприємство може отримати декілька кредитів, але їх загальна сума не може перевищувати 1,5 млн. грн.

-Дана вимога поширюється і на групу пов’язаних з підприємством контрагентів, які сумарно не можуть отримати кредитів на суму більше ніж 1,5 млн. грн.

-Уряд України прагне забезпечити рівний та широкий доступ якомога більшої кількості мікро та малих підприємств до державної підтримки.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: