НОВИНИ

Майже на чверть зросли вантажоперевезення головною річкою України

24.03.2019 12:12

Торік, порівняно з роком попереднім, обсяг перевезень по Дніпру в Україні зріс на 22,4% – до 10 мільйонів тон, повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури.

“Перевезення річковим транспортом стають все більш затребуваними і актуальними. На ринку річкових перевезень з’являтися нові перевізники. Наша мета – зменшити навантаження на українські автошляхи, перенаправивши частину вантажів на річку. Це стане можливим лише за умови правильної політики розвитку внутрішніх водних шляхів та річкового транспорту”, – каже заступник Міністра інфраструктури Юрій Лавренюк.

У цьому році з держбюджету підприємству ДП “Укрводшлях”, яке займається утриманням та експлуатацією шлюзів по каскаду Дніпра, виділили 163 мільйонів гривень. Це найбільше фінансування за останні десять років, кажуть у міністерстві. Раніше підприємство отримувало 18% від необхідного.

Крім збільшення фінансування, галузь потребує сучасного законодавства. “Вже більше трьох років законопроект про внутрішній водний транспорт не отримує підтримку Верховної Ради. Для підготовки законопроекту Міністерством інфраструктури залучено найкращих світових експертів, використано передові світові практики, проведено багато нарад із бізнесом та великими гравцями ринку. Я дуже сподіваюсь, що вже найближчим часом  законопроект буде підтримано і ми отримаємо європейські правила гри на річці”, – каже Лавренюк.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: