НОВИНИ

Лещенко назвав ключові напрямки розвитку агросектору в Україні

26.02.2021 08:04
fad0ba830f4b04e58e3dfab347177563

Роман Лещенко виділив основні напрямки роботи відновленого міністерства і проблемні питання, які сьогодні є ключовими для аграріїв. Про це Міністр аграрної політики та продовольства України повідомив на своїй сторінці у Фейсбук, пише agronews.ua.

“Стратегія – 2030 з розвитку аграрного сектору – не заради чергової стратегії. Аграрна дорожня карта напрацьовується спільно з галузевими асоціаціями. Це буде, власне, робочий дієвий документ, який визначатиме базові цілі і візію розвитку по кожному із напрямів АПК”, – написав він.

За словами міністра, планується відновлення повного функціоналу Мінагрополітики. Україна, яка є одним з «гарантів продовольчої безпеки у світі» і забезпечує понад 40% валютної виручки від експорту, повинна мати профільне міністерство з усіма необхідними регуляторами і функціями. Це загальноєвропейська практика. Така стратегія буде застосована і в Україні, і для цього є повна підтримка всіх профільних асоціацій.

Що стосується земельної реформи, Лещенко зауважив, що вже в найближчі два тижні парламент має підтримати пакет «земельних законів», необхідних для старту реформи:

№ 2195 (прозорий продаж землі та прав на неї на електронних аукціонах);

законопроект № 2194 (децентралізація та дерегуляція в сфері земельних відносин);

про Фонд часткового гарантування кредитів для збільшення доступу малих фермерських господарств до гнучкого фінансування (№ 3205-2 у другому читанні);

✅ щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств на земельну частку ( законопроєкт № 3012-2).

“На 30-му році незалежності Україна матиме чесний і прозорий ринок землі”, – впевнений Міністр.

Окрім того, разом з Податковою службою України напрацьовуються рішення щодо ліцензування пального для аграріїв.

Нагадаємо, що Роман Лещенко ініціює зміни щодо ліцензування пального для аграріїв.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: