НОВИНИ

Комісія ЄС заборонила пестициди Байєра, які шкодять бджолам

15.01.2020 18:32
bees

13 січня 2020 року Єврокомісія вирішила не поновлювати дозвіл на пестицид, який шкодить бджолам, фактично заборонивши інсектицид німецької компанії Bayer, до складу якого входить діюча речовина тіаклоприд, повідомляє Reuters.

За словами дослідників, пестицид не тільки вбиває шкідливих комах, а й завдає шкоди бджолам і джмелям, послаблює їх імунну систему і погіршує їх розмноження.

Рішення було ухвалене після того, як його погодили у жовтні більшість урядів країн ЄС на основі пропозиції Єврокомісії.

«Існують екологічні занепокоєння, пов’язані з використанням цього пестициду, зокрема, через його вплив на підземні води, а також стосовно репродуктивної токсичності для людини», — заявила єврокомісар із питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес.

Фермерам не буде дозволено використовувати інсектицид, який продається під брендами Calypso і Biscaya, після 30 квітня цього року — тоді закінчиться термін його чинного дозволу.

Європейське агентство з безпеки харчових продуктів у січні минулого року висловило стурбованість з приводу того, що активна речовина — токсична для людини і знаходиться в дуже великій концентрації в ґрунтових водах.

ЄС заборонив використання трьох так званих неонікотиноїдів, крім парників у квітні 2018 року. Франція вже заборонила всі чотири інсектициди та один інший, у тому числі в оранжереях.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: