НОВИНИ

Імпорт свинини в Україну різко зріс у квітні

06.05.2024 14:11
9

У квітні імпорт в Україну свинини зріс проти попереднього місяця. Всього надійшло близько 280 т свіжої, охолодженої та мороженої свинини. Про це повідомляють аналітики Асоціації “Свинарі України” з посиланням на попередні дані статистики Державної митної служби України, пише agronews.ua.

“Притік імпортної свинини у квітні зріс у 3,5 рази проти рекордно низького березневого показника. На фоні тривалого блокування польського кордону, активніше надходження м’ясної сировини забезпечили поставки з Канади, звідки за квітень завезли 233 т сукупною вартістю 586 тис. дол. США”, – відзначають експерти.

Зазначається, що за чотири місяці частка канадської продукції сягнула 941 тонни, або 44% сумарного імпорту, що майже учетверо поступається аналогічному показнику минулого року.

На думку експертів, новини щодо розблокування кордону істотного впливу на активність імпортерів м’яса та ситуацію на ринку свинини, найімовірніше, не матимуть.

“Основним драйвером для пожвавлення зовнішніх поставок завжди є економічний. Так, протягом квітня ціни на свинину в країнах ЄС, які є основними постачальниками цього виду м’яса, залишалися відносно стабільними. В Україні ж позитивна динаміка була малопомітною: середня ціна у квітні лише незначно перевищує березневі. Тож цінова привабливість європейського м’яса не зросла, а представники українських м’ясопереробних підприємств не відзначають браку сировини”, – підкреслили в асоціації.

Водночас експорт свинини за підсумками січеня-квітеня склав 723,6 т чи 1,8 млн дол. США у валютному вираженні, а основним ринком збуту залишаються ОАЕ.Перегляди: 23
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: