НОВИНИ

Фінансування грантів для переробних підприємств збільшили на 1 млрд грн

15.11.2023 13:15
kreditovanii

Уряд вдосконалив процес надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств у межах програми «єРобота». Відтепер як джерела фінансування програми можна буде використовувати кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, говориться у повідомленні Міністерства економіки, пише agronews.ua.

Головним розпорядником цих коштів призначено Державну службу зайнятості. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 10 листопада 2023 року.

«В умовах обмеженого експорту української продукції уряд приділяє максимум уваги розвитку переробної промисловості. Розвиток українського виробництва є безумовним пріоритетом у межах реалізації національної стратегії з переходу від сировинної моделі економіки до високотехнологічних галузей та збільшення доданої вартості готової продукції. Залучення коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття для фінансування грантової програми «єРобота» сприятиме розвитку переробної галузі, створенню нових робочих місць, а також зростанню економіки», — пояснила заступник міністра економіки України Надія Бігун.

За її словами, завдяки цьому рішенню до кінця поточного року підприємці зможуть отримати грантів на переробку додатково ще на суму до 1 млрд грн. На наступний рік уряд закладає понад 5 млрд грн на гранти в переробній галузі з усіх джерел, їх зможуть отримати близько 1000 підприємств.

У планах уряду завдяки грантовій підтримці бізнесу забезпечити створення до 20 тисяч нових робочих місць у переробній та суміжних галузях промисловості.

«Розвиток переробних підприємств стимулює попит на виробництво обладнання для переробних підприємств на внутрішньому ринку та має мультиплікативний ефект для поповнення бюджетів усіх рівнів. Завдяки збільшенню кількості нових робочих місць має знизитись навантаження на державний бюджет у частині виплат допомоги з безробіття. Надалі це допоможе повернути вимушених переселенців з-за кордону», — резюмувала Надія Бігун.

Від старту програми вже видано понад 400 грантів на 2,2 млрд грн.Перегляди: 69
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: