АГРОРЕГІОНИ

Фермери Сумщини залишають кукурудзу зимувати в полі: причини

08.11.2023 15:02
img_20231030_115152-63303

Торік дощова осінь зіпсувала аграріям кукурудзяну економіку: сушити зернову з вологістю від 30% фермери не хотіли, враховуючи низьку ціну на кукурудзу, тому багато хто залишав врожай в полі. Про це йдеться у спецпроєкті «Проблеми кукурудзи-2023: коли збирати і продавати?» на Elevatorist.com, передає agronews.ua.

Цього року ситуація в деяких регіонах повторилася.

Як розповів заступник голови СФГ «Урожай» Володимир Шевченко, на Сумщині багато кукурудзи лишається зимувати, оскільки сушити зерно при нинішній ціні виходить собі в збиток.

«Коли звертаються поклажодавці, щоб ми надали послуги з обмолоту і сушіння, то кукурудза прораховується нижче собівартості. Тому аграрії не готові зараз молотити, дуже багато лишають в полях на весну, чекають ціни», — зазначив Володимир Шевченко. 

Він додав, що сушать кукурудзу цього року за нижчими по регіону тарифами — 120 грн за зняття 1 т/%.

Ще один аграрій з Сумської області зазначив, що навіть в тих господарствах, де є власні сушарки, не поспішають збирати кукурудзу з поля. 

«Молотити не збираємося, будемо чекати, та в принципі, як і всі аграрії. Я дивлюсь, у нас тут не молотять. В кого навіть свої сушки, щось не дуже поспішають молотити. І газ дорожчає, і дизпаливо в цьому році дороге. Хай сушиться природним способом. Так, можливо весною будуть і втрати, але тоді хоч щось заробиш, а осінню змолотити — це просто мінус, і конкретний мінус», — пояснив сільгоспвиробник.

Водночас керівник компанії Greco Group Іван Корженко зазначив, що більшу частину кукурудзи вже зібрали. Проте аграрії, які залишають врожай в полі, роблять це через дефіцит потужностей для зберігання, а не через ціну на сушку.

Подекуди тарифи на сушіння зерна підвищилися, але загалом залишилися на рівні минулого року.

«Деякі аграрії залишають, на жаль, кукурудзу в полях, але, на нашу думку, це не пов’язано з ціною сушіння. Основна маса залишає через недостатні ємності зберігання. Будуть молотити її, наприклад, в лютому і в березні, коли продадуть частину продукції зі складів», — розповів Іван Корженко.

За його словами, вартість сушіння кукурудзи на альтернативі аграріям зараз обходиться від 6,40 грн на 1/т/%, залежно від типу палива.

«Все залежить від вибору матеріалу. Вартість сушіння на пелеті — це 12-15 грн, а на суміші, наприклад, на качанах або ж на зернових відходах, то зазвичай обходиться близько 6-6,40 грн на тоннопроцент. Є частина клієнтів, причому, це не маленькі фермери, а холдинги, які отримали результат 6,40 грн», — додав Іван Корженко.Перегляди: 2726
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: