НОВИНИ

Фермер незаконно виорав та засіяв соняшником земельну ділянку

21.07.2020 17:32
https://agronews.ua/

У селі Селище Літинського району, що на Вінниччині, уздовж прибережної захисної смуги річки Згар місцевий фермер самовільно виорав та засіяв соняшником земельну ділянку площею майже півтора гектари. За словами голови Селищної сільської ради мотиви такого правопорушення наразі невідомі. Про це повідомляє vlasno.info, пише agronews.ua

“Місцевий фермер, який обробляє земельні паї зачепив 25 метрову захисну зону і відповідно її розорав. В нас же як, крок вправо, крок вліво – розстріляти. Це вже з розуму люди сходять від карантину”, – каже голова Селищної сільської ради Юрій Бевз.

Відповідне звернення про правопорушення було розглянуто сектором державного екологічного нагляду земельних ресурсів Державної екологічної інспекції у Вінницькій області.

За словами завідувача Сектору державного екологічного нагляду земельних ресурсів Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Юрія Гарбозюка було встановлено, що фермерське господарство при обробітку орендованих сільськогосподарських земель здійснило розорення та посіви соняшником прибережної смуги, що суворо заборонено законом.

“Це прибережна захисна смуга, яка належить водному фонду України. На цій ділянці забороняються здійснювати розорення, посіви та будь-які інші види розведення сільськогосподарських культур. Така зона підпадає тільки під залуження, тобто можна травою засіювати або проводити заліснення”, – каже Юрій Гарбозюк.

Загальна площа земель, які були незаконно розорені та засіяні складає орієнтовно 1,2 гектари. Фермер зобов’язаний сплатити штраф у розмірі дві тисячі гривень, а саму справу направили до правоохоронних органів.

За словами заступниці начальника відділу комунікації ГУ НП у Вінницькій області Ірини Добровольської фермера притягнуто до адміністративної відповідальності за статтями 53, 53-1 КУпАП (Самовільне зайняття земельної ділянки).


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: