НОВИНИ

Фахівці назвали ефективні рішення для контролю кліщів у посівах сої

12.07.2021 09:00
211789359_1280608459067583_2941491513596017164_n

Кліщі – небезпечні шкідники, які за сприятливих гідротермічних умов можуть призводити до втрати суттєвої частки врожайності сої. Не є винятком й агросезон – 2021: підвищені температури повітря та відносно низька вологість, які наразі панують в більшості регіонах України, сприяють розмноженню та крайовому заселенню в цій культури павутинного та туркестанського кліщів, а також комплексу інших небезпечних шкідників. Тож за таких умов фахівці «UKRAVIT» рекомендують приділити акарицидному та інсектицидному захисту сої особливу увагу. Про це повідомляє пресслужба компанії, пише agronews.ua.

«Як відзначають наші менеджери з технічної підтримки із різних областей, наразі посіви сої в більшості регіонах вирощування поступово заселяють та пошкоджують кліщі; локально відзначається поширення попелиць, трипсів, гусениць акацієвої вогнівки, совки-гамми тощо, – розповідає керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT» Олександр Мигловець. – Особливо шкодочинними кліщі є за посушливої, спекотної погоди, яка зазвичай припадає на фазу середини цвітіння-формування бобів. В цей період рослини продукують більше асимілянтів, відповідно, є більш привабливими для шкідника. Кліщі проколють листкову поверхню культури і живляться їх клітинним соком. Внаслідок цього у рослини підвищується транспірація, порушується фотосинтез, і вона потерпає від нестачі вологи та неправильного обміну речовин. Ці процеси миттєво відбивається на фізіологічному стані культур – у них в’яне, скручується, темніє та повністю опадає листя. За відсутності заходів контролю та в роки спалаху кліщі можуть пошкодити до 90 % рослин».

Для ефективного контролю кліщів та інших шкідників в посівах сої Олександр рекомендує обрати потужний трьохкомпонентний інсекто-акарицид Антикліщ Макс (піриміфос-метил, 200 г/л + піридабен, 150 г/л + ацетаміприд, 50 г/л). Піриміфос-метил – фосфорорганічна діюча речовина, яка сприяє накопиченню ацетилхоліну в тканинах нервової системи шкідників, що призводить до порушення функцій різних органів та отруєння всього організму. Піридабен – акарицид контактної дії для контролю кліщів на всіх стадіях розвитку, що володіє швидким паралізуючим ефектом і тривалим періодом захисної дії. Ацетаміприд – системний інсектицид, який володіє контактною та кишковою дією; він блокує передачу нервового імпульсу через синапс, в результаті чого шкідник гине від сильного нервового перезбудження.  

Препарат контролює кліщів, а також комплекс супутніх шкідників сої. Він діє проти всіх стадій розвитку кліща – яйце, личинка, німфа, доросла особина, а також забезпечує високу ефективність проти шкідників, які мають приховані етапи розвитку. Препарат сумісний з іншими пестицидами та агрохімікатами і може використовуватись в антирезистентних програмах захисту.

Крім того, зазначає Олександр, в новому агросезоні компанія планує виводити на ринок інноваційний інсекто-акарицид Ескаліп (абамектин, 30 г/л + спіродиклофен, 200 г/л), який має ряд переваг порівняно з конкурентними продуктами. Абамектин у його складі – контактна діюча речовина з чітко вираженими трансламінарними властивостями. Вона стимулює вивільнення гамма-аміномасляної кислоти, яка виступає інгібітором передачі нервових імпульсів, в результаті чого у шкідників відбувається параліч, вони припиняють живлення і через декілька діб гинуть. А спіродиклофен – контактна діюча речовина, що блокує ацетил-КоА карбоксилазу – ключовий фермент синтезу жирних кислот. Спіродиклофен високотоксичний для яєць, личинок і німф кліщів, а також впливає на дорослих самок, порушуючи їх фертильність.

Препарат високоефективно контролює широкий спектр різних видів кліщів, а також попелиць у посівах сої. А різні механізми дії дозволяють ефективно контролювати види кліщів, які набули резистентності до інших акарицидів. За рахунок фізико-хімічних властивостей діючих речовин Ескаліп забезпечує одночасно швидкий «нокаут-ефект» і тривалий період захисної дії. Крім того, він, порівняно з іншими акарицидами, володіє трансламінарною активністю, що дозволяє знищувати кліщів на нижній частині листа, де вони найбільше локалізуються.

Важливою перевагою препарату в мінливих умовах агросезону – 2021 є його мінімальна залежність від погодних умов – температури повітря, опадів, вологості повітря, сонячного випромінювання тощо, порівняно з іншими конкурентними препаратами. При цьому він характеризується високою ліпофільністю (здатністю проникати через воскові нальоти) та надзвичайно тривалою фотостабільністю (період напіврозпаду під впливом ультрафіолету).

Нагадаємо, як контролювати небезпечні хвороби сої.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: