НОВИНИ

Експорт агропродукції автотранспортом продовжує стрімко зростати

02.11.2023 10:25
eksport_agroprodukciyi_avtotransportom

Українські експортери збільшують відвантаження агропродукції автомобільним транспортом. Станом на 30 жовтня експорт агропродукції автотранспортом у жовтні склав 526 тис. т, порівняно з 514 тис. т минулого місяця. Про це повідомляє SPIKE BROKERS, пише agronews.ua.

Поступове освоєння ринків Європи з поставкою прямим переробникам автомобільним транспортом, вибудовування сталих відносини та робота з очікуваннями кінцевих покупців дозволяє нарощувати прямий експорт. 

Ставки автомобільного фрахту стабілізуються за всіма напрямками. Пропозиція автотранспорту стабільна та поступово зростає. Найбільш бажаними напрямками перевезення у перевізників є Туреччина, Німеччина та Польща. Це пов’язано в першу чергу з активним товарооборотом з цими країнами та більшою можливістю взяти зворотній вантаж в Україну.

Також експортери продовжують стабільно відвантажувати товар залізничним транспортом в напрямку західних кордонів України з Європою. Загальний показник середньодобової передачі вантажів через західні кордони у жовтні склав 473 ваг/доба. Найбільший товаропотік вагонами здійснюється на прикордонних переходах з Румунією та Польщею. Середньодобова частка передачі вантажів через ці пункти склала у жовтні 125,41 ваг/доба та 116,45 ваг/доба, відповідно. 

Україна поглиблює транспортну інтеграцію в Європу та збільшила частку відвантажень агропродукції з України вагонами по європейській колії шириною 1435 мм. Частка таких відправок вже досягла 50% від загальної кількості або близько 400 тис тонн на місяць. 

Збільшення попиту на відправки вантажу в напрямку Чорноморських портів дозволила операторам стабілізувати ставки перевезення, а за деякими напрямками навіть збільшити ставки.

Загальний експорт агропродукції морем та річкою у жовтні склав близько 3 млн. тонн. Використання альтернативного морського коридору лімітоване щоденним обмеженням по кількості суден на вхід та вихід. Дані обмеження встановлені ВМС ЗСУ з метою забезпечення безпеки конвою. 

Відновлення експортних відвантажень морем зменшує товаропотік в напрямку Дунаю. Як результат ставки фрахту річкою знижуються.


Перегляди: 101
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: