НОВИНИ

Експерти розповіли причину зростання цін на молоко

16.12.2019 17:55
ссс

Через дефіцит сировинного молока на вітчизняному ринку ціни на нього продовжують зростати. Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації виробників молока.

«Моніторинг цін на сировинне молоко у першій половині грудня знову показав зростання. Цього разу середня ціна на екстраґатунок зросла на 10 коп. ― 10,89 грн/кг. Вищий подорожчав на 7 коп. ― 10,27 грн/кг. Найменше змінювався перший ґатунок, його ціна зросла на 2 коп., до 9,88 грн/кг. Різниця між ґатунками складає: екстра-вищий ― 62 коп., вищий-перший ― 39 коп. Середньозважена ціна трьох ґатунків ― 10,35 грн/кг», ― каже Володимир Андрієць, аналітик АВМ.

Ціни на екстраґатунок у північному регіоні коливаються в межах 10,5-11,6 грн/кг, центральному ― 10,5-11,06 грн/кг, південному ― 10,0-11,16 грн/кг, східному ― 10,3-11,06 грн/кг, західному ― 10,3-10,9 грн/кг.

За словами аналітика зростання середньої ціни відбулося внаслідок перегляду протоколів для виробників великих об’ємів сировини екстра та вищого ґатунків. Причиною росту, безумовно, є дефіцит молока, і зростання зараз викликає вже відверте здивування, адже ціна українського молока вища, ніж в основних країнах-експортерах молочної продукції в Україну ― Польщі, Німеччині, Литві, Білорусі.

«Об’єктивно – ціна молока, з врахуванням зміцненої гривні, вже на своєму максимумі і конкурентно поступається європейській, про що і свідчать невпинні темпи нарощування імпорту молочних продуктів в Україну, — підкреслює він. — Враховуючи сезонність коливання цін, з початком нового року можливе поступове зниження цін. Та дефіцит сировини може «продиктувати» свої умови. До того ж на ситуацію на молочному ринку тисне чимало додаткових факторів, і головний з них ― запуск ринку землі сільськогосподарського призначення».


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: