НОВИНИ

Експерти назвали найкращі сорти аґрусу

29.02.2024 19:23
2

Аґрус – корисна і смачна ягода. Високоурожайні сорти, виведені у Європі, поступово витісняли низькоурожайні сорти. Плоди, представлені зараз на ринку, великі, солодкі на смак і легко транспортуються. Про це повідомляє Сад й Город, пише agronews.ua.

Аґрус – багатостебельний чагарник з тривалим періодом плодоношення. З одного чагарника можна зібрати до 25 кілограм ягід. Розмір куща 1,5 м у висоту та у діаметрі до 2 метрів. Кущі агрусу найкраще висаджувати вздовж парканів. Згодом кущі продовжують рости, створюючи живу стіну.

Аґрус містить вітамін С (до 60 мг% ), комплекс В, провітамін А. Плід містить до 15% цукрів, мінеральні та мікроелементи, органічні кислоти (яблучну та лимонну), велика кількість фолієвої кислоти, флавоноїди , дубильні речовини. Стиглий аґрус містить 1,8-3,8% мг серотоніну , що має протипухлинну дію.

Донецький великоплідний. Ранньостиглий сорт, плодоносить на початку літа. Утворює густі добре сформовані кущі заввишки до 120 см. не боїться грибкових поразок. Ягоди округлі, правильної форми, вагою 5-7 грам. Смак поєднує в собі легку кислинку з гострою фруктовою насолодою. Консистенція плода желеподібна. Поточний урожай важить від 5 до 8 кг.

Карамель. Пізній сорт аґрусу. Друга назва породи – цукерка. Утворює кущі висотою до 150 см із зеленувато-коричневими бутонами з дрібними шипами. У червні кущі посипані крихітними квітками із легким ароматом. Цей сорт збирають з кінця липня до серпня. Повністю дозрілі ягоди мідно-червоні. Форма ягід кругла. Середня вага ягід 5-6 грам. За сезон із дорослого куща збирають від 2 до 6 кг ягід. Смак ягід солодкий із ігристими карамельними відтінками. Шкіра була хрумкою.

Аґрус Хіннонмакі Грін. Належить до високоврожайних сортів. Ягоди великі, овальні, трохи опушені, жовто-зелені, середньою масою плода 4-6 грам. Смак із приємним ароматом, кисло-солодкий. Перевага цього сорту в тому, що він дуже багатий на вітаміни і мікроелементи. Кора цього агрусу темно-коричнева або темно-сіра і відшаровується. Цвітіння відбувається у травні. Ягоди починають дозрівати на початку липня.

Неслуховський. Ранньостиглий сорт (дозріває на початку червня). Ягоди великі, опукло-овальні, середньою масою одного плода 2,5-4г, забарвлення плодів темно-червоне. М’якуш соковитий. Смак унікальний, кисло-солодкий та ароматний. Шкіра помірно товста та щільна. Трохи опушений. Середня врожайність одного чагарнику становить 5 кілограмів. Чагарник напіврозлогий, сильнорослий, з прямими гілками та помірною густотою. Шипи міцні, темного кольору, розташовані перпендикулярно до суцвіття. Листя темно-зелене, голе, глянсове, середнього розміру.

Сварог. Середньостиглий сорт. Кущі середньої розлогості, середньої сили зростання. Ягоди великі, масою 5-6 г, круглі, яскраво-червоні, воскові, рельєфні, голі. М’якуш жовто-зелений, кисло-солодкий. Висока транспортабельність. Врожайність 4-5 кг з куща, річний вихід високий та стабільний. Сорт має високу стійкість до хвороб.

Машека. Червоний середньостиглий сорт. Ягоди червоного кольору, округло-еліптичні, середнього розміру. Стебло тонке, коричнево-зелене. Смак ягід ніжний, кисло-солодкий. Середня врожайність за випробувані роки становила 90,1 ц /га. Кущі злегка розлогі і сповнені життя. Нирки злегка вигнуті, товсті, голі. Колосся поодинокі, тонкі, довгі, світлого забарвлення, перпендикулярно до бутонів.

Йошта. Гібриди чорної смородини та аґрусу – високоврожайні великоплідні ягідні культури, отримані шляхом схрещування чорної смородини та аґрусу. Кущі Йошти розлогі, потужні, з потужним зростанням. Бутони досягають висоти 1,5-1,8 м і більше. На відміну від аґрусу, йоште не має колючок. Ягоди чорного кольору із насичено-фіолетовими квітками. Товстошкірий. Смак ягід кисло- солодкий з легким мускатним ароматом, за смаком нагадує аґрус, але без аромату аґрусу.

Ягоди містять безліч корисних речовин, найважливіші з яких – вітаміни С і Р. На відміну від аґрусу, йошта містить у 4 рази більше вітаміну С. Ягоди можуть довго триматися на кущі і не обсипатися навіть при перезріванні.

Період плодоношення одного куща сягає 12-18 років. Дорослі плодові кущі складаються з 15-20 гілок. Діаметр крони 1,5-2 м, плодоносити він буде через 3-4 роки після посадки, а плодоносити через 4-6 років. За всіма правилами агротехніки з одного куща можна зібрати 5-10 кг ягід.Перегляди: 828
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: