НОВИНИ

Дунайські порти додатково заробили $1,5 млрд

12.05.2023 14:14
Dunai-port585

Звільнення Зміїного дозволило відкрити для проходу суден гирло Бистре, що призвело до зростання пропускної здатності дунайських портів та принесло додаткові $1,5 млрд державі. Про це розповів віцепрем’єр-міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков у колонці для NV, передає agronews.ua.

Після звільнення острова Зміїний Україна змогла запустити прохід суден через гирло Бистре, яке розташоване в акваторії України. Як наслідок, пропускна здатність дунайських портів потроїлась і зросла до 9 суден на добу.

«Ефект для держави склав орієнтовно додаткових 10 млн т вантажів на рік, а для економіки — додаткові $1,5 млрд», — зазначив Кубраков. 

Крім того, відкриття гирла Бистре мало наслідком зниження ставки фрахту на 30%, зазначає міністр.

За його словами, від початку повномасштабної російсько-української війни Україна зверталася до Дунайської комісії, ООН, Генерального директорату з мобільності та транспорту Єврокомісії та інших міжнародних партнерів задля збільшення інтенсивності проведення суден Сулінським каналом. Крім того, було поглиблене дно біля портових причалів для можливості приймати більше суден і вантажів.

Завдяки тому, що максимальна осадка була збільшена з 3,9 метра до 6,5 метра, Дунайські порти досягли рекордних 12 суднозаходів і 90 тис. т на добу. У березні цього року перевалка встановила абсолютний місячний рекорд у 2,8 млн т, і добовий рекорд — у 93,8 тис. т.

Водночас для подальшого розширення потенціалу Дунайських портів необхідні чималі інвестиції. За словами Кубракова, потреба в інвестиціях становить щонайменше $120 млн і «виключно силами держави їх залучити не вдасться».Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: