НОВИНИ

Ціни на зернові та олійні продовжуватимуть стімке зниження

10.05.2023 07:11
vvp555

Пропозиція зернових та олійних у світі зростає, дещо кращі прогнози врожаю в основних регіонах-виробниках, і вже Світовий банк прогнозує подальше падіння цін цього і наступного року. Про це пише віцепрезидент з економічної освіти, доцент Київської школи економіки Олег Нів’євський у Telegram, пише agronews.ua.

Це хороша новина для споживачів, але для аграріїв — не дуже. Простіше відновлюватись за високих цін, тим більше, що війна принесла великі руйнування та збитки.

«росія не врахувала того, що напала на Україну в період дуже тісного світового ринку, тобто історично низьких запасів зернових та олійних і не дуже гарних прогнозів на врожай у світі в 2022 році. В такому випадку ринок дуже чутливий до будь-яких коливань, потрясінь. І це логічно. Я, наприклад, коли оцінював можливий вплив на світові ціни раптового припинення нашого експорту на основі існуючих даних та оцінених еластичностей, отримав лише до 10% зростання світових. А в результаті ми мали фактично 100%-ве зростання. Це насправді нам допомогло в геополітичному плані», — зазначає Олег Нів’євський.Перегляди: 5
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: