НОВИНИ

До України імпортували рекордну кількість сиру

22.11.2021 13:03
1-min-12

До України у жовтні ввезли з-за кордону рекордну кількість сиру – 4,2 тис. тонн. Зазначається, що це половина середньомісячного продажу. Видання пише, що собівартість імпортних сирів “Гауда” і “Ементаль” зросла. Втім, різниця з українським сиром не суттєва. Про це повідомляє ІНФАГРО, пише agronews.ua.

Основними постачальниками сиру до України стали: Польща (41%), Німеччина (14%) та Нідерланди (11%). Тим часом український сир везуть до Казахстану (70%) та Молдови (25%).

Видання зазначає, що українські сировари надалі піднімають ціни та скорочують акційні розпродажі, втрачаючи водночас обсяги реалізації на користь продавців імпортного сиру. Експерти вважають: незважаючи на високі ціни на вітчизняний та і імпортний сир, торговці розраховують на традиційно хороші грудневі продажі напередодні свят.

В Україні протягом останніх п’яти місяців в Україні вартість молока зросла на 16%. Такий рівень цін на молоко-сировину суттєво перевищує середній показник по країнах ЄЄ. До прикладу, в Угорщині, Латвії, Словаччині та Польщі вартість не перевищує 32-33 євро за 100 кілограмів. Натомість у нашій країні ціна на молоко у другій половині 2021 року суттєво зросла: від 35 до 41 євро.

Читайте також: Озвучено ціни на олійні в Україні.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: