НОВИНИ

Держекоінспекція оприлюднила інформацію щодо стану довкілля України

08.11.2023 08:30
iqhxyfjglr0e0maqlkre8jls0mv3jjzfquy46jex

Важливо зрозуміти, що збройна агресія російської федерації несе негативний вплив не лише на життя і майно людей, але й на довкілля, що є невід’ємною частиною нашого існування. Про це повідомляє life.znaj.ua, пише agronews.ua.

Вплив на екосистеми, водні ресурси, повітря і ґрунт стає проблемою глобального масштабу.

Інфографіка Держекоінспекції висвітлює такі аспекти, як забруднення ґрунтів, лісові пожежі та засмічення водних об’єктів.

Ілюстрація показує ці збитки через реальні цифри, щоб допомогти громадськості краще розуміти, які наслідки несе збройна агресія для природи.

Війна в Україні залишає не тільки глибокі рани в серцях людей, але й заподіює непоправну шкоду довкіллю, відлуння якої відчуватимуться десятиліттями. Боєприпаси та вибухи не лише руйнують міста та села, але й перетворюють зелені ліси та родючі поля в пустелі, позбавлені життя.

Хімічні речовини та важкі метали, що випадково або навмисне потрапляють у грунт, ріки та повітря, ведуть до деградації екосистем, забруднення водойм і земель, впливають на здоров’я людей та флору та фауну.

Велика кількість нерозірваних боєприпасів загрожує безпеці не тільки військових, а й мирних жителів, а також тварин, що можуть спричинити нові вибухи. Лісові пожежі, викликані військовими діями, викидають в атмосферу тонни вуглекислого газу, посилюючи парниковий ефект і зміну клімату. Зруйновані інфраструктура та промислові об’єкти не лише вимагають значних витрат на відновлення, але й викидають у довкілля небезпечні речовини.

Відновлення забруднених територій вимагає величезних зусиль, часу та ресурсів, і навіть після завершення війни, наслідки її для природи продовжуватимуть нагадувати про себе.

Українські ландшафти, які колись були символом краси та родючості, зараз зіткнулися з викликом війни, який вимагає невідкладної уваги та дій для запобігання екологічній катастрофі.Перегляди: 60
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: