НОВИНИ

Цьогоріч не розпочнуть свою роботу 10 цукрових заводів

17.08.2022 10:34
gallery-photo (1)

Українські виробники цукру в поточному році мають дві проблеми — війна та ціна на енергоносії. Про це заявив заступник директора «Гнідавського цукрового заводу» Олександр Нікішин, говориться у повідомленні підприємства, пише agronews.ua.

«Газ у Європі коштує вже більше $2 тис. Якби «Гнідавський цукровий завод» працював тільки на газу, то щодоби ми повинні віддати мінімум 400 т цукру тільки на газ, при тому, що завод буде виробляти 600-700 т за добу, а ще потрібно розрахуватись з господарствами-бурякоздавачами, платити заробітну плату людям, обслуговувати підприємство», — пояснив він.

Олександр Нікішин переконує, що  газу внутрішнього видобутку може не вистачити для того, аби люди не замерзли взимку. Ціна на комерційний газ, який пропонують підприємствам, є такою, що можна відразу не запускати завод, адже кожен кілограм виробленого на цьому газі цукру приносить лише збитки. Це і  стало причиною того, що цьогоріч ще 10 заводів працювати не буде, тобто запуститься лише 22 цукрові заводи по всій Україні.

«Однак ми не опускаємо руки і ставимо перед собою амбітні цілі. По-перше — отримати від своїх підприємств-бурякоздавачів сировину та її переробити. А друге важливе завдання — зберегти виробничий колектив, адже закриття заводу на один сезон потягне за собою і псування обладнання, а відповідно і більш тяжкі наслідки для підприємства», — наголошує Олександр Нікішин.

Читайте також: Якими критеріями оперувати при виборі сорту пшениці озимоїЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: