АНАЛІТИКА

Ціни на овочі борщового набору суттєво упали

01.09.2023 07:15
630_360_1542129417-487

У торгових мережах стрімко знизилась ціна на овоч із борщового набору, який ще донедавна був одним із найдорожчих. Йдеться про моркву. Лише за місяць вона подешевшала майже на 40 гривень. Про це свідчать дані порталу minfin, пише agronews.ua.

Отже, ціна на моркву зараз у середньому становить 11,2 грн/кг, а ще місяць тому її середня вартість становила 49,76 грн. Тобто, зниження ціни становить майже чотири десятки гривень, а по окремих торгових мережах, то й навіть більше.

Зокрема, в розрізі окремих супермаркетів ціна на моркву зараз така:

  • Auchan – 9,8 грн;
  • Megamarket – 14,9 грн;
  • Varus – 8,9 грн.

Таке різке падіння ціни обумовлене двома об’єктивними причинами, вважають аналітики EastFruit. Зокрема, на вартість моркви вливають:

  • низький попит;
  • зростання пропозиції цього коренеплоду на ринку, адже якраз тепер триває активний період збирання врожаю цієї культури з полів.

“Пропозиція моркви на ринку наразі помітно більша, ніж торік, що зумовлено зростанням виробництва цього коренеплоду. Варто зазначити, що наразі морква в українських господарствах уже в середньому на 22% дешевша, ніж в аналогічний період торік”, – пояснюють аналітики.

Втім, вони вважають, що так триватиме недовго. Як тільки сезон збирання врожаю та закладання городини на тривале зимове зберігання завершиться, ціни на овочі знову підуть вгору. На думку аналітика Українського клубу аграрного бізнесу Максима Гопки, вже наприкінці осені овочі борщового набору, і морква зокрема, почнуть дорожчати.

Він вважає, що теперішня гуртова ціна на моркву у межах 8-10 грн/кг на кінець осені підросте до 15-18 грн/кг. Відповідно і роздрібні ціни у торгових мережах також пропорційно зростуть.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: