НОВИНИ

Ціни на мандарини рекордно зростуть

16.12.2021 10:07
mandarin

Ціни на деякі цитрусові злетять до кінця грудня. Мандарини можуть подорожчати в середньому на 30%, а ось лимони стануть дешевше. Про це повідомляє rbc.ua, пише agronews.ua.

Такий прогноз зробила аналітик Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Світлана Литвин.

За словами експерта, Ціна за один кілограм мандарин до кінця 2021 року може зрости на 30% – до 50 гривень.

Вона зазначає, що причиною зростання ціни стає підвищений попит на ці фрукти.

“Досвід минулих років показує, що ціна на даний продукт може зрости до 30% в порівнянні з ціною на початку грудня через підвищений попит з боку споживачів. Тому можна очікувати, що ближче до свят ми можемо мати середню ціну на мандарини в районі 50 грн/кг”, – зазначила Литвин.

А ось вартість інших цитрусових напередодні свят може знизитися. Це торкнеться апельсинів і лимонів.

“Зазвичай ціна на апельсини знижується на 8% і на новорічні свята можемо мати середню ціну на рівні 35 грн/кг, а на лимони – на 7% до 37 грн/кг”, – підкреслила фахівець.

Вона пояснила, що зниження цін на інші цитрусові пов’язано з тим, що споживачі напередодні свят віддають перевагу мандаринам.

Варто відзначити, що ціни на мандарини на початку грудня трохи знизилися, і зараз улюблений новорічний фрукт продають в середньому від 37 до 42 гривень.

Читайте також: В Україні вирішення земельних спорів на роздоріжжі кодексів.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: