НОВИНИ

Ціни на капусту рекордно зросли

27.03.2022 07:00
b31621e6

Запаси зернових, олії, картоплі та деяких інших продуктів в Україні наразі є достатніми. Утім, з овочами ситуація інша. Про це повідомляє  east-fruit, пише agronews.ua.

Значна частина тепличних овочів постачалась в Україну з-за кордону, наразі ж імпортні постачання обмежені. Що ж до традиційної для України капусти, то вона постачалась переважно з південних районів, частина з яких наразі окупована. Даються в знаки розірвані ланцюжки постачання. Саме тому лише за останні вихідні ціна на білокачанну капусту зросла на 40%/

Наразі овоч у 5,8 разів дорожчий, ніж у середині березня минулого року.

“Під впливом ажіотажу на внутрішньому ринку ціни на цю продукцію практично щодня зростають: якщо ще наприкінці минулого тижня господарства відпускали капусту по 14-18 грн/кг ($0,48-0,62/кг), то сьогодні ціни вже підскочили до 20 – 25 грн/кг ($0,68-0,85/кг). Водночас місцеві оптові компанії наявний дефіцит місцевої продукції відразу почали компенсувати імпортом із Польщі. За даними проекту “АПК-Інформ: овочі та фрукти”, на сьогодні оптові ціни на польську білокачанну капусту в Україні сформувалися в діапазоні 17-20 грн/кг ($0,58-0,68/кг)”, – пише EastFruit.

Ще одним фактором, який впливає на ціни в Україні є девальвація гривні. Через це дорожчають практично всі групи продуктів.

Читайте також: На Дніпропетровщині виявили небезпечний фальсифікат згущеного молока.Перегляди: 5
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: