НОВИНИ

МінАПК планує закласти в бюджет 3 млрд грн на підтримку фермерів

29.08.2016 14:30

«Українські виробники органічної продукції досить конкурентоспроможні на ринках ЄС. А коштує «органіка» набагато дорожче, ніж продукція з аналогічною якістю. Тому необхідно підтримувати малий та середній бізнес, які зацікавлені у розвитку продукції з доданою вартістю та нішевої продукції. Великі агрохолдинги дають прибуток в країну, але нішевий бізнес їм нецікавий», – розповів Тарас Кутовий.

 

Міністр додав, що фермери вже мають бажання займатися нішевими культурами. Вони не можуть це робити через відсутність техніки та можливостей освоювати нові технології. При земельному банку до 500 га отримати кредит практично неможливо.

 

«Фермери змушені просто здавати землю в суборенду великим агрохолдингам. Для прямої фінансової підтримки малих і середніх фермерів необхідно не менше 3 млрд грн. Міністерство намагається домогтись, щоб ці гроші заклали в бюджет наступного року. Якщо коштів не знайдуть, доведеться шукати можливість дотувати фермерів через пільговий режим оподаткування. Але цей варіант гірше, так як фіскальні преференції завжди залишають можливості для схем », – розповів Міністр.

 

Голова аграрного відомства також підкреслив, що допомога фермерам не обмежуватиметься лише грошима. Міністерство повинно навчити виробників експорту продукції, тому створює офіс по просуванню продукції невеликих сільгоспвиробників на світові ринки. За словами Тараса Кутового, зі свого боку, профільне Міністерство власноручно повинно домовлятися про співпрацю та постачання аграрної продукції з іноземними партнерами.

 

За матеріалами: Прес-служба Мінагрополітики

 

 

 

 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: