НОВИНИ

Через сніг загибель гризунів від затоплення нір може сягати до 30%

11.01.2019 16:49

Станом на 11 січня 2019 року, через сталий сніговий покрив на полях озимих зернових культур, багаторічних трав та інших угіддях наразі унеможливлюється проведення фітосанітарного моніторингу на заселеність мишоподібними гризунами. Про це повідомила прес-служба Держпродспоживслужби.

При цьому в повідомленні нагадується, що до утворення снігового покриву на площах озимих пшениці, ріпаку на одному гектарі посівів чисельність гризунів була в межах допорогової та становила 1-2 жилих колоній. На 80-100% заселених площ багаторічних трав, неугіддях, садах лісостепових та поліських областей виявляли 2, в осередках Київської до 3 жилих колоній на гектарі. Мишоподібні гризуни чуттєві до переохолодження і намокання, тому танення снігу під час відлиги призведе до заливання нір і ходів гризунів а, це відповідно, сприятиме зниженню чисельності їх популяції.

За попередніми даними, загибель гризунів від затоплення нір на окремих полях становитиме від 10 до 30%, особливо в низинах. В подальшому загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимих культурах, ймовірна в разі неущільненого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження. Захисні заходи, здійснюють на площах зі щільністю гризунів понад 3-5 колоній на гектарі, через внесення в жилі нори дозволені до використання родентициди.

Повсюди продовжується обстеження зерносховищ та складських приміщень, перевірка зерна і зернопродуктів на наявність комірних шкідників. Так, в 1 кг окремих партій продовольчого та фуражного зерна у Волинській, Кіровоградській, Полтавській областях виявлено 1-2, макс. 9 (Черкаська обл.) екз. комірних довгоносиків, борошняного хрущака, горохового зерноїда, кліщів. Тому контроль за станом збереження зерна та зернопродуктів слід проводити постійно і в разі виявлення живих комірних шкідників приступити до знезаражування збіжжя через фумігацію дозволеними препаратами відповідно до діючої рекомендації, що вимагає його знезараження через фумігацію.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: