НОВИНИ

Бразилія потіснила Україну з першого місця в рейтингу постачальників сої до Туреччини

14.02.2019 14:52

У 2018 році Україна наростила експорт сої до Туреччини на 11,6% до 748 тис. тонн. При цьому Україна втратила лідерство в рейтингу головних постачальників сої в цю країну внаслідок того, що Бразилія за один рік змогла збільшити експорт сої до Туреччини відразу в 3,8 рази. Про це повідомляє УкрАгроКонсалт.

Експортна виручка України від поставок сої в Туреччину склала $546 млн доларів США за 2018 рік, збільшившись на 10,4% в порівнянні з 2017 роком.

При цьому Туреччина продовжувала залишатися найбільшим ринком збуту для української сої — на експорт в цю країну припадало близько третини всіх відвантажень сої на зовнішні ринки. Друге місце в рейтингу покупців української сої зайняла Білорусь, яка більш ніж подвоїла імпорт цієї олійної культури з України в 2018 році. А ось Іран і Єгипет, навпаки, різко знизили закупівлі сої з України. Негативну динаміку закупівель української сої також показали такі великі країни-покупці з Євросоюзу, як Італія, Греція, Нідерланди та Польща. У той же час Україна збільшила експорт сої до Лівану, Іспанії та Німеччини.

Україна є найбільшим європейським експортером сої, а в світовому рейтингу експортерів сої посідає сьоме місце, поступаючись лише країнам з Південної і Північної Америки: Бразилії, США, Аргентині, Парагваю, Канаді та Уругваю. У той же час Україна займає лише 11-е місце в світі за обсягом експорту соєвого шроту, поступаючись навіть таким європейським країнам як Нідерланди, Німеччина та Бельгія.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: