ВАЖЛИВО

BEDNAR SWIFTERDISC XO8000F став незамінним ґрунтообробним агрегатом у НВФГ «Компанія Маїс»

03.11.2023 12:40
головна картинка

НВФГ «Компанія Маїс» не потребує особливих представлень, адже вже багато років поспіль має заслужений статус найбільшого селекційного центру кукурудзи в Україні. Достатньо сказати, що нині на демоділянках розташованої на Дніпропетровщині компанії випробовують 20000 нових гібридів королеви полів. А на наступний рік взагалі планується дослідити 25 000 (!) нових комбінацій.

До того ж справа не лише в кількості варіацій, з яких згодом обирають найкращі, щоб забезпечити нашим фермерам максимальну рентабельність вирощування кукурудзи, а в якості вирощування насіннєвих посівів.

Технологія в «Компанії Маїс» прорахована до дрібниць, починаючи з обробітку ґрунту та сівби й завершуючи мінеральним живленням і захистом майбутнього елітного посівного матеріалу. Поряд із цим потрібно витримувати розмаїту сівозміну, до якої передусім входять озимі зернові, а також площі під соєю, ріпаком і соняшником для просторової ізоляції.

Відповідно потрібна не просто хороша, а найкраща техніка на всіх етапах догляду за насіннєвими посівами. Адже якщо неякісно підготувати ґрунт, лишивши жмути соломи, грудки та необроблені ділянки в посівному горизонті, то про жоден якісний рівномірний розвиток сходів не буде й мови. А отже, постраждає селекційний процес і якість посівного матеріалу.

— Тому реальна ефективність виконання всіх польових операцій для нас — на першому місці. Щороку ми намагаємося оновлювати наш машинно-технічний парк, шукаючи заразом нові, ще досконаліші моделі техніки, що оптимально задовольняли б наші потреби. Зокрема, в тому, що стосується післязбирального лущення стерні з провокацією та подальшим знищенням бур’янів. Останнє є тим важливішим, бо дає змогу знизити норми внесення гербіцидів, а отже, мінімізувати ймовірність хімічних стресів для рослин і, зрештою, заощадити кошти, — пояснює генеральний директор НВФГ «Компанія Маїс» Микола Федько.

«Посівний горизонт розпушується, солома перетирається, великих грудок немає, волога зберігається — все, як потрібно»

Микола Миколайович розповідає, що вибір нової техніки в компанії — прерогатива всього колективу, і цікаві варіанти детально розглядають усі фахівці компанії — агрономи, інженери, механізатори, щоб не помилитися з вибором. Саме внаслідок такого колегіального рішення в «Маїсі» у червні цього року з’явився чеський дискатор BEDNAR SWIFTERDISC XO8000F.

— Ми розглядали дуже багато варіантів і зрештою обирали поміж чеським та німецьким дискаторами. Друга модель має гучне ім’я та хороші робочі характеристики, однак вирішальними стали реальні враження колег від експлуатації обох машин у різних господарствах. BEDNAR SWIFTERDISC у цьому плані виявився набагато ефективнішим і простішим в обслуговуванні. Власне ми вже встигли переконатися, що зробили правильний вибір, — стверджує Микола Федько.

Довідка:

BEDNAR SWIFTERDISC XO_F

Це дисковий агрегат для післязбирального лущення стерні, мілкого обробітку ґрунту й інших польових операцій на глибину від 2 до 14 см. До лінійки дискаторів BEDNAR SWIFTERDISC XO_F входять моделі з робочою шириною 4 м; 4,5; 5; 6 та 7,5 м, які можуть мати від 32 до 60 робочих органів-дисків. Відстань між дисками в ряду становить 25 см, а відстань між рядами дисків — 80 см. Це забезпечує 100-відсоткове перекриття оброблюваної площі та максимально якісне виконання обробітку стерні й ґрунту. Цікаво, що цей дискатор був першим на ринку з інтегрованою транспортною віссю, встановленою перед задніми котками. Конструкція забезпечує рівномірне розподілення ваги, а отже, високу стійкість агрегата та пов’язану з цим високу робочу швидкість, потрібну для належної роботи дискатора.

Зверніть увагу

Лущильник SWIFTERDISC XO_F може бути оснащений переднім подрібнювальним котком, що є ідеальним вибором для попереднього подрібнення твердих стебел. Такі зрізані пожнивні рештки краще розкладаються в ґрунті та полегшують подальший обробіток ґрунту, запобігаючи забиванню агрегата.

Агрегат також може бути обладнаний гідравлічно регульованою планкою Crushbar, що дозволяє збільшити період експлуатації агрегата. Ця комбінація забезпечує ідеальне вирівнювання профілю ґрунту, розбивання грудки та підготовку ґрунту.

Так, усього протягом перших двох місяців роботи на полях НВФГ «Компанія Маїс» BEDNAR SWIFTERDISC XO8000F елегантно та невимушено обробив 1800 га в парі з 340-сильним трактором.

— Фактично 8-метровий агрегат із середньою швидкістю 13 км/год спокійно закриває по 70–80 гектарів упродовж робочої зміни. Причому іде легко, упевнено і в перший, і в другий сліди. Ми його купували передусім для роботи по стерні ранніх зернових, бо під ними в нас найбільші площі, окрім кукурудзи. І жодних нарікань до роботи немає — BEDNAR SWIFTERDISC за будь-яких умов, як то кажуть, акуратно «робить грядку»!, — наголошує Микола Миколайович.

Цікаво, що агрегат одразу ж потрапив на імпровізоване випробування у перший свій робочий день на полях «Компанії Маїс».

— Під’їжджаю я подивитися, як працює наше нове придбання, і бачу, що трактор із дискатором ходить повільніше полем, ніж треба — точно не 13 км/год. Ну, думаю, щось не те — маємо проблему… А за день до того там пройшли сильні зливи. Я стаю край поля й провалююся по кісточки — грязюка така, що — жах. Але BEDNAR SWIFTERDISC, хоч і повільніше, але впевнено робить загінку за загінкою, і після нього — акуратно подрібнена солома та якісно підготовлений ґрунт. Ось тоді ми й зрозуміли, що обрали класного дискатора! — посміхається генеральний директор НВФГ «Компанія Маїс».

«BEDNAR SWIFTERDISC за будь-яких умов, як то кажуть, акуратно «робить грядку»

Раніше для лущення стерні в компанії вимушено використовували важку дискову борону.

— Що тут казати: розумієте, дискатор — це дискатор. Ми ним працюємо акуратно та рівненько на глибину до 5–6 сантиметрів, він фактично повністю знищує пророслі бур’яни, кришить грудки, подрібнює і рівномірно розподіляє солому ранніх зернових, а її цьогоріч досить багато, бо ми отримали високу врожайність озимої пшениці. Тому якість роботи SWIFTERDISC — на найвищому рівні, — зазначає Микола Федько.

Додамо, що робоча глибина дискатора легко встановлюється на задніх котках. Якщо агрегат оснащено передніми опорними колесами, то при регулюванні робочої глибини агрегата вони встановлюються автоматично за допомогою механічних тяг.Перегляди: 52
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: