НОВИНИ

Банки блокують картки українців за мінімальні борги по комуналці

23.08.2023 19:11
CNmMQktWwAA-QHX

Українці масово позбавляються доступу до своїх банківських рахунків через комунальні борги. Банки зобов’язані заарештовувати рахунки тих громадян, які перебувають у реєстрі боржників. Якщо рахунок вже заарештують, то відновити доступ до грошей можна в окремому порядку. Про це повідомляє finance.today.ua, пише agronews.ua.

За час війни борги населення зросли майже вдвічі. Українцям на фоні погіршення економічної ситуації та подорожчання частини комунальних послуг стало важче платити за комуналку.

На сьогоднішній день у реєстрі боржників налічується 627 тисяч осіб, які не платять за рахунками та програли суди, і їм тепер загрожує заморожування коштів. При цьому суд над боржниками триває кілька місяців за спрощеною процедурою без запрошення відповідача, після чого справу відкривають виконавці, які надсилають листи до банків. Вони, у свою чергу, зобов’язані заарештувати рахунки клієнтів, якщо є вимога виконавця на основі судового рішення.

Які наслідки може мати наявність боргів по комуналці:

  • виконавець судового рішення має право заарештувати майно боржника;
  • за листом виконавця повинні заарештовувати усі банківські рахунки;
  • якщо дані про борги будуть передані до Бюро кредитних історій, це може стати на заваді оформити кредит;
  • виконавець має право вилучати майно боржників.

При цьому заарештовуються навіть соціальні банківські рахунки, на які українці одержують пенсії та інші виплати. За наявності боргів їх можуть списувати і з таких карт.

За законом, банк може забрати до 50% пенсійної виплати. Наприклад, якщо пенсіонер щомісяця отримує пенсію 4800 грн, то в рахунок комунального боргу у нього можуть списати 2400 грн.

Як зняти арешт з рахунку

Для того, щоб зняти арешт з рахунку, боржникам необхідно спочатку з’ясувати, на якій підставі та ким рахунок було заблоковано. Цю інформацію можна отримати у банку. Іноді навіть не потрібно спілкуватися зі співробітниками фінустанови: всі необхідні дані будуть утримуватись в особистому кабінеті інтернет-банкінгу. Можна скористатися системою Мін’юсту з пошуку виконавчих проваджень.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: