ВАЖЛИВО

В Україні прогнозують суттєве скорочення врожаю зерна

03.11.2023 08:31
449

Міністерство аграрної політики прогнозує падіння урожаю зерна у 2024 році. Про це сказав міністр Микола Сольський, пише Інтерфакс-Україна, передає agronews.ua.

“Думаю, в нас наступного року буде менший урожай, оскільки цього року збіглися кілька чинників. По-перше, всі за інерцією з минулим роком засіяли по максимуму. По-друге, була погода практично ідеальна”, – сказав він.

Міністр прогнозує, що частину полів просто не засіватимуть.

“У році, що минає, цього не було, а наступного, думаю, ця проблема буде. Математика показує, що для деяких компаній, на жаль, краще заплатити орендну плату і не сіяти”, – сказав він.

Як приклад міністр навів соняшник.

“У найкращі роки, коли отримували [врожайність] 3,2 тонни, то за рік відбивали вартість компанії. А цього року аграрії вийдуть, можливо, в нуль, якщо зберуть 3,2 тонни”, – сказав міністр.

Сольський також прокоментував поганий стан озимих культур, які постраждали через осінню засуху.

“Можливо, скажу щось непопулярне, але скорочення озимої пшениці на користь інших культур – це нормальний процес. Якщо він проходить болісно через те, що фермери посіяли, а потім потрібно пересівати, то, на жаль, він так проходить, і це зовсім не практична історія”, – сказав він.

Міністр нагадав, що 2022 року в Україні була аналогічна ситуація зі скороченням посівів озимої пшениці, але про це вже просто забули.Перегляди: 1038
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: