НОВИНИ

Аномальна погода загрожує озимим та плодовим деревам

23.01.2020 07:00
wheat field in early spring. first shoots

Аномальна погода цієї зими матиме негативний вплив на врожай ранніх зернових культур, передає Радіотрек.

Йдеться про озимі жито й пшеницю.

За словами голови асоціації фермерів Рівненщини Андрія Кузьміча, ці рослини уже почали фазу росту і від першого морозу й снігу можуть загинути:

“Рослини уже фактично пробудилися, і зараз у них відбуваються ті фізіологічні процеси, які мали відбуватися у березні-квітні. Кущитися почала пшениця, відповідно почали виходити й перші шкідники.

Якщо з цієї точки, з кінця січня вони почнуть рости, то однозначно врожайності не буде, адже рослини можуть загинути.”

Таку ж загрозу тепла зима несе садкам і плодовим деревам. Бо якщо морози вдарять, коли на рослинах уже розкриватимуться бруньки, то й врожай не сформується.

Є ризики й для весняних культур, адже у цей період має відбуватися накопичення вологи, а за словами Андрія Кузьміча відбувається навпаки вивільнення вологи. Тобто ґрунти сухі й на сьогодні тільки окремі підприємства вміють використовувати таку практику як «закриття вологи».

“Іншим же аграріям доведеться використовувати полив, що значною мірою здорожує врожай.”

Нині аграрії Рівненщини ще не адаптувалися до змін клімату, а в майбутньому, на думку Андрія Кузьмича, ймовірно доведеться зміщувати посівний календар, і сіяти озимі не в вересні-жовтні – а в листопаді й навіть грудні. У разі, якщо такі кліматичні тенденції збережуться.      


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: