НОВИНИ

Дніпропетровська область поточного року відмовилася від озимого ріпаку

11.10.2020 15:14
5f0d95082fbf6

В перервах між дощами закінчують посівну озимої пшениці та ячменю аграрії Дніпропетровської області. Тим часом на полях, які було засіяно першими, завдяки отриманій волозі вже з’являються перші сходи зернових. Про це повідомляє ІА «АПК-Інформ», пише agronews.ua.

«Вологи посівам наразі вистачає, а оскільки найближчим часом також прогнозують опади, сподіваємося, що сходи в області будуть гарними», – повідомив голова Асоціації фермерів та землевласників Дніпропетровської області Анатолій Гайворонський.

Однак, додав він, у регіоні залишається невтішною ситуація з ріпаком, адже багато фермерських господарств через посуху взагалі відмовилися його сіяти.

«А ті, хто все ж посіяв, сходів майже не отримали. Навіть не врятував дощ, який пройшов локально в період сівби, бо він був не дуже ефективним. Для того щоб культура зійшла, тих опадів вистачило, однак на розвиток – ні. Звичайно, є ще сподівання на те, що більш пізні посіви ще зійдуть, однак надії на це дуже мало», – додав Гайворонський.

Зазначимо, що Дніпропетровська область традиційно серед лідерів за посівними площами під озимими культурами. Згідно з даними Державної служби статистики, під урожай 2020 р. у вказаному регіоні озимими зерновими було засіяно 602,7 тис. га, що становить 8% від загальної площі під цими посівами в країні. Частка області в посівах озимого ріпаку склала 11%, або 117,6 тис. га в абсолютному вираженні.

Згідно з оперативними даними Мінекономрозвитку, в рамках поточної посівної кампанії в Дніпропетровській області озимими зерновими культурами планується засіяти 594 тис. га, що лише на 1% менше за минулорічний показник і складає 8% від загальної посівної площі. В сегменті озимого ріпаку прогнозується незначне скорочення посівів – до 105 тис. га.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: