ВАЖЛИВО

В Україні планують спростити імпорт насіння нових сортів

12.03.2020 13:32
cq5dam.web_.banner_overview.banner_12-1024x307_2

На засіданні Аграрного комітету, за ініціативи Насіннєвої асоціації України, обговорили зміни до Закону України «Про насіння та садивний матеріал», – про це написав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький у Фейсбук.

“Ми підтримуємо зміни, оскільки вони нададуть доступ аграрію до найновіших сортів та спростять процедури ввезення насіння для дослідних/селекційних робіт, які здійснюються постачальниками самостійно”, – зауважив він.

Було запропоновано низку змін. Зокрема, надати можливість постачальникам одразу ввозити в Україну насіння нових сортів, щодо яких завершено усі дії для реєстрації. Наразі це можливо лише після оновлення Реєстру сортів. При цьому інтервал часу між рішенням про держреєстрацію та внесенням до реєстру становить 1-3 міс. та більше.

Також обговорено виключення реєстру ОЕСР з переліку умов для ввезення незареєстрованих сортів для селекційних та дослідних цілей.

Пропонується запровадити електронний документообіг в оформленні ввезення незареєстрованих зразків та провести демонополізацію видачі сортових сертифікатів.

Надати право по категоріі сертифіковане насіння видавати сертифікати на сортові якості.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: