НОВИНИ

Українські аграрії борються із зміною клімату стрип-тілл технологіями

12.02.2020 15:32
14456a8b-8650-462f-b689-9a8884d47030

Наразі в Україні переважає традиційний спосіб обробітку ґрунту. Однак дедалі більше в країні поширюються технології, які вже задіяні в європейському та американському сільському господарстві, і передбачають менше «втручання» і переорювання ґрунту. З посиланням на superagronom.com та agroreview.com, пише Agronews.

І якщо так званий ноу-тілл (no-till) українські аграрії використовують вже досить давно та активно, то на стрип-тілл (strip-till) — поки що звернули увагу лише окремі господарства.

Загалом, strip-till (у перекладі — смугова оранка) вважають системою раціонального природокористування, адже тут відбувається мінімальний обробіток ґрунту і до того ж вона дає можливість більш точного і значно меншого внесення засобів живлення і захисту рослин.

Думка фахівця

Агропідприємство ТОВ НВА «Перлина Поділля», що на Хмельниччині, перейшло на систему обробітку ґрунту стрип-тілл (strip-till). Як запевняє керівник підприємства Сергій Іващук, це дає їм можливість збирати 3,5-3,8 тонн ріпаку з 1 га навіть при засушливій погоді. «Для нашої місцевості – це добре. При цьому ми ще на 15% зменшили витрати на посів, оскільки при стрип-тілл відбувається набагато менше технологічних обробок», – пояснює Іващук. Окрім того, на підприємстві Сергія Іващука використовує лише рідкі азотні добрива. Це також дає можливість зберігати вологу.

Руслан Лазарєв, керівник ТОВ «АТІС» (Миколаївська обл.): “За strip-till бур’яни з’являються не так, як при класичній технології, а з запізненням. Культура вже може бути у більших фазах, тому тут потрібно застосовувати більш сучасні ЗЗР, які би діяли протягом довшого періоду.”

Олександр Яблонський, співвласник і директор ПСП «Злагода» (Рівненська обл.): “Бачимо, що посухи дедалі рухаються у бік півночі й заходу. Тож якщо ця проблема незабаром дістанеться і до нас, то краще подбати про все раніше. Як на мене, то найголовніша перевага обладнання, яке ми застосовуємо, в тому, що воно дає можливість вносити добрива на 15-16 см. Там завжди є волога і туди дістається коріння рослини, тож вона живиться постійно.Тому в зонах недостатнього зволоження підживлення на глибину 7-8 см — не завжди дає потрібний ефект. Якщо вологи немає, то нехай те добриво лежить під самим «носом», а рослина його не знайде. Крім того, практично всі добрива ми використовуємо у вигляді рідких сумішей (окрім калію хлору, який не розчиняється).”


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: