НОВИНИ

Збитки лісової галузі України через дії окупантів сягають десятків млрд грн

09.05.2022 14:37
323041_view

За попередніми підрахунками, шкода, яку завдала лісогосподарським підприємствам військова агресія рф, становить 13,2 млрд гривень. Як йдеться  у прес-релізі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, пише  agronews.ua.

У лісництвах, які перебували на окупованій території, знищені будівлі та розграбоване обладнання, транспортні засоби, величезну шкоду нанесли лісовій екосистемі, на більшості об’єктах ще досі тривають розмінування, очищення від військової техніки тощо.

Попри війну, лісова галузь змогла адаптуватися до реалій воєнного часу. Про це свідчать і останні економічні показники. За І квартал 2022 року чистий дохід від реалізації продукції склав 4,5 млрд грн. Це на 423 млн грн більше, ніж у аналогічному періоді 2021 року.

На жаль, бойові дії погіршили статистику лісових пожеж. На сьогодні маємо 191 випадок загорянь у лісі на загальній площі 1754 га. Це втричі більше, якщо порівнювати з аналогічним періодом 2021 року. Середня площа однієї пожежі зросла у 16 разів.

У рамках колегії учасники відвідали лісове господарство Хмельниччини. На базі Славуцького лісгоспу Хмельниччини працює лісовий насіннєво-селекційний комплекс із вирощування сіянців із закритою кореневою системою. На підприємстві можуть висівати до 100 тисяч посадкових місць за зміну. Проєктна потужність дозволяє отримувати 3,5-4,2 мільйона штук сіянців на рік. Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: