НОВИНИ

Збір урожаю-суттєво-затягується: причини

23.09.2022 08:08
DJI_0089

У багатьох областях України аграрії змушені були припинити польові роботи через тривалі опади. На Кіровоградщині вже почали збирати соняшник, але заважає дощ. У господарстві Новоукраїнського району з 1100 га зібрали лише 70. Планують завершити жнива у середині жовтня, якщо буде сприятлива погода. Про це повідомляє AgroPortal.ua, пише agronews.ua.

Про те що зараз час для інтенсивного збирання соняшнику говорить і менеджер з агротехнологій  компанії LNZ Group Віталій Брашован.

«Погодні умови не дозволяють зробити це вчасно, адже на території Україні з липня ідуть дощі. Наприклад, на Полтавщині з 1 червня по деяким місцям випало близько 400 мм опадів. Для півдня це більш ніж річна норма. Відповідно, ці опади частково наклалися на вегетацію рослин і на сьогоднішній день питання збирання кукурудзи стоїть гостро, але насамперед аграрії мають зібрати соняшник», — говорить Віталій Брашован.

Звісно, опади заважають збиральній кампанії, але водночас забезпечують необхідною вологою озимі культури.

«На сьогоднішній день спостерігається добре і навіть надмірне зволоження ґрунту під озимими культурами на вже засіяних або запланованих до посіву площах практично по всій території України», — розповіла керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко.

За її словами, надмірно зволоженими є райони Полтавської, Сумської, Черкаської, Хмельницької, Київської, Тернопільської та Івано-Франківської областей залежно від кількості опадів, які випали за останній тиждень. 

Волога випаровується досить швидко, а от поповнення її відбувається не завжди. Все швидко просихає, однак до 25 вересня ми ще очікуємо на дощі, тобто волога додаватиметься. І тривалого періоду без опадів, наприклад, протягом 3-5 днів, не буде, – сказала Тетяна Адаменко, керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру України

Вона зазначає, що, ймовірно, сприятливі умови для виходу техніки в поле складуться після 25 вересня, коли відбудеться вплив антициклону на погоду в Україні, та буде сонячно і сухо. 

«Однак нічого не втрачено, за календарем ще оптимальні строки сівби озимих, які триватимуть до кінця вересня», — запевняє Тетяна Адаменко.

Читайте також: Відбудеться безкоштовний вебінар щодо приватизацію державного та комунального майнаПерегляди: 8
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: