НОВИНИ

Зберегти своє: точне землеробство і маржинальність

29.05.2023 13:07
jpg

Перемога в полі: негаразди в агробізнесі в умовах нестачі обігових коштів, проблем зі збутом, низьких цін на продукцію та катастрофічної нестачі кадрів? Що очікує ринок та чи є вихід з ситуації, коли планувати неможливо, а працювати – треба? Про точне землеробство, проблеми та ресурси, нестабільну роботу систем навігації в умовах бойових дій, заборону польотів для агродронів та способи вирішення, ми поговорили з Максимом Романовським, Керівником відділу точного землеробства Тайтен Машинері Україна. Повідомляє latifundist.com, пише  agronews.ua.

– Весняно-польові роботи у розпалі й аграріїв мовби навмисне збурюють невтішними новинами від ЄС про зерновий коридор. На вашу думку проблеми в аграрному секторі наростають чи схиляються у бік вирішення?

– Сьогодні і аграрії, і сервісні компанії, зіткнулися зі схожими проблемами. Ми живемо в єдиному інформаційному полі, з єдиним стресом – працюємо в одних і тих самих умовах. Кваліфіковані кадри мобілізують, а виходити в поля для роботи на забезпечення продовольчої безпеки потрібно. Нестабільність зі збутом та спроби заборонити транзит продукції через ряд європейських країн сьогодні на піку. Проблема з нестачею фахівців надзвичайно гостро стала як в агробізнесі, так і в компаніях, які займаються сервісним обслуговуванням. Якщо раніше ми могли відправити до підприємства своїх фахівців, а у деяких випадках запросити в Україну фахівців виробника обладнання, то сьогодні маємо дефіцит кадрів та неможливість приїзду іноземних колег. Агробізнес сьогодні знаходиться в середньо-важкому стані, але бажання працювати у аграріїв як ніколи потужне! Ми всі тісно пов’язані, працюючи задля перемоги у цей переломний момент. Сучасна техніка потребує кваліфікованих фахівців, тому доводиться долати виклики як у режимі реального часу, так і планової роботи. Є певні складнощі з GPS та RTK-сигналами, а також у певній мірі з обслуговуванням техніки – всюди потрібні люди, які добре знають свою справу. Ситуація поступово стабілізується та виправляється, ми наполегливо працюємо задля цього.

– Що саме маєте на увазі? Як долаєте дефіцит кадрів?

– Для забезпечення роботи цьогоріч ми шукаємо кваліфікованих спеціалістів, а також постійно навчаємо кадрів. Ми посилили співпрацю із провідними аграрними вузами, щоб почати готувати студентів 4-5 курсів до реальної роботи в полі. Це, водночас, дозволить їм набувати практичних знань, а також бути готовими розпочати робочу практику ще під час навчання, щоб у майбутньому якісно та професійно обслуговувати техніку від провідних іноземних виробників. Також ми посилили роботу онлайн з фахівцями підприємств, щоб вони могли швидко отримати необхідну інформаційну підтримку та інструкції для вирішення проблемних задач, що виникають під час роботи в полі. Не скажу що ці процеси відбуваються без перешкод і все вдається одразу, але ми докладаємо зусиль, а наполегливість та виважений підхід завжди дають бажаний результат. Віримо, що спільні кроки та жага розвитку для підтримки українських аграріїв принесуть стиглі плоди та довгоочікувану перемогу, – натхненно зазначає Максим. 

Володимир Зайчук, Головний інженер ТОВ “Білозірське Агро”

Ми встановили на трьох тракторах систему Easy Pilot Pro, щоб працювати з сівалками. Дуже задоволені. Продуктивність, якість роботи та виробіток збільшилися. Особливо це стало відчутно цього весняного сезону, під час затяжних дощів, коли “вікно” для посівної було дуже коротке. Відпрацювали швидко, оперативно, і головне – без проблем з GPS. Система працювала чітко та якісно. Сервіс від Тайтен Машинері Україна виявися на висоті.

– Інструменти точного землеробства в нинішніх умовах допомагають чи навпаки, створюють додаткові незручності аграріям?

– Наявність інструментів для точного землеробства на підприємстві сьогодні – це не просто конкурентна перевага, це рятівний круг. Якщо підприємство почало впроваджувати технології раніше, то в нинішній ситуації наявність професійних кадрів, які вміють працювати із новими технологіями, допомагає зберегти прийнятну для виживання агробізнесу маржинальність. Ті, хто не поспішав з технологіями, опинився у надзвичайно складній ситуації – ресурсів на впровадження немає, а без економії, яку дають нові технології, вижити складно. До прикладу, кілька наших клієнтів, які довго вагались, торік все ж таки придбали агродрони XAG і, озброївшись системами точного землеробства в умовах нинішньої весни, коли погода тривалий час не дозволяла вийти в поле, зуміли провести необхідні операції. А тим аграріям, які вирішили почекати з новими технологіями, сьогодні досить важко.


“До питання впровадження технологій точного землеробства ми поставились серйозно та рухались еволюційно включно до 2022 року. Коли ж стало зрозуміло, що потрібні кардинальні та якісні зміни, зробили революцію в своєму господарстві – придбали агродрони XAG у Тайтен Машинері Україна. Задоволені результатом, задоволені роботою, задоволені сервісом! Працюємо!”,- Сергій Войченко, Директор КСП “Родниківка”.

– Але проблеми з GPS-навігацією на території України трапляються регулярно. Як працювати в таких умовах на тракторах\комбайнах і як літати агродронами?

– Це безумовно виклик, і ми з нашими іноземними партнерами працюємо, щоб подолати ці проблеми. Оновлюються прошивки, розробляються інструкції для операторів техніки, уточнюються дані. Дякуючи системній роботі, яку сьогодні проводить виробник разом з українською аграрною спільнотою, місцеві органи територіальної оборони все частіше стали дозволяти польоти аграрними дронами-обприскувачами. Там, де все ж таки заборонені польоти агродронів, залишається можливість працювати наземною технікою із використанням інструментів точного землеробства, таких як автопілот, курсовказівник, VSN-камера та інші. Поступово долаємо перешкоди спільно з нашими аграріями, – розповідає Максим Романовський.  Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: