НОВИНИ

Затримка відшкодування ПДВ при експорті гальмує інвестиції в агросектор України

27.08.2022 10:07
c636817---------

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» закликає владу України якнайшвидше вирішити питання нормального адміністрування податку на додану вартість та відновлення відшкодування ПДВ для підтримки інвестицій у розвиток агросектора. Про це повідомила пресслужба УКАБ, пише  agronews.ua.

«Відшкодування ПДВ в Україні при експорті фактично досі не працює, що безпосередньо має негативний вплив на ціни агропродукції, доходи аграріїв і інвестиції у виробництво та логістику. Наразі, враховуючи період, коли Система електронного адміністрування ПДВ не працювала, аграрії очікують на відшкодування за лютий-червень 2022 р., тобто за цілих 5 місяців», – зазначають експерти.

Водночас ПДВ на імпорт та закупівлю ресурсів сплачується в повній мірі, в той час як зробити взаємозалік зі сформованим ПДВ кредитом неможливо.

В результаті держава створює бар’єри для інвестицій і створення нових робочих місць, адже з оплачених коштів формується ПДВ кредит, який мав би враховуватися при розрахунку ПДВ і відшкодування.

«Наслідком невідшкодування ПДВ є відсутність значної частини обігових коштів, на які могли розраховувати агровиробники. Наприклад, аграрії зараз могли б закупити зерновози, необхідні для перевезення на експорт збіжжя. З кожного авто потрібно сплатити поверх 20% ПДВ, який мав би йти в розрахунок ПДВ кредиту. Як результат, на кожні 10 авто можна було б докуповувати ще 2 авто за рахунок відшкодування ПДВ. Водночас кожне додаткове авто це 1-2 нові робочі місця для водіїв, сплачені податки із заробітної плати, додаткові валютні надходження та плюс до ВВП. Проте цього не відбувається через невідшкодування ПДВ», – пояснив генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

Якщо ситуація з відшкодуванням ПДВ експортерам найближчим часом не зміниться, то і без того складне становище аграріїв іще погіршиться, вважають в УКАБ.

Особливо з огляду на те, що зараз триває сезон збирання врожаю поточного року, який незабаром сільгоспвиробники також почнуть відправляти на експорт.

«Це все в результаті може призвести до того, що реальний аграрний ПДВ буде продаватись на ринку з дисконтом, знову почнеться «нетиповий експорт» і, так, заявки на відшкодування зменшаться, але й надходження ПДВ до державного бюджету суттєво впадуть», – резюмується в повідомленні.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: