ГОЛОВНЕ

З моменту передачі землі громадам Держгеокадастр втратить контролюючі функції

20.10.2019 19:06
1069959-derzhgeokadastr-zhitomirskoyi-oblasti-peredav-derzhavni-zemli-silgosppriznachennya-u-komunalnu-vlasnist-otg

Дві основні функції контролю над землями, які отримають громади від Держгеокадастру в рамках земельної реформи назвав Микола Сольський, голова комітету ВР з питань аграрної і земельної політики. Він зустрівся у Києві з головами місцевих рад та ОТГ, пише agropolit.com

«Держгеокадастр з того моменту, як передасть землю громадам, втратить контролюючі функції. Контролюючі функції перейдуть до громад. Але не всі, – сказав Сольський. Та додав: «Відповідальність громад – слідкувати за випадками нецільового використання землі та за самовільним зайняттям землі».

Сольський зазначив, що функції нагляду за порушенням екологічних норм та неефективним застосуванням сівозмін під час користування землею залишиться у екологічних інспекторів та міністерства енергетики та захисту довкілля. Так само будуть нести відповідальності керівники громад за випадки, коли ділянки будуть придбані або передані в оренду з порушенням законодавства.

“Якщо ви побачите, що хтось неправомірно придбав або орендував землю – будете звертатись до правоохоронних органів.  Вони мають розбиратися. Це вже буде не ваша відповідальність”, – пояснив нардеп.

Микола Сольський анонсував наступну зустріч з керівниками громад, де буде проведено роз’яснення, як подавати документи та реєструвати процедури продажу чи оренди земель через «Прозорро».


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: