НОВИНИ

Європа завозить утричі більше російського зерна, ніж українського

13.02.2024 10:09
5

Наразі втричі більше російського збіжжя йде на європейський ринок, ніж українського. При цьому європейських фермерів не турбують постачання з РФ, протести ведуться лише проти продукції з України. Що підтверджує політичне підґрунтя блокади кордону Польщі та України. Про це повідомляє Oboz.ua, пише agronews.ua.

Таку заяву зробив Володимир Балін, віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників (АсМАП), під час брифінгу. Завезення в країну таких обʼємів збіжжя з країни-терористки Росії підтвердили в українському посольстві в Польщі.

“Зараз офіційно посольство України в Польщі підтвердило, що на європейський ринок йде втричі більше російського збіжжя, ніж українського. Втричі більше. Це стосується збіжжя, яке йде як у Європейський Союз (ЄС) транзитом, так і в Польщу. Чому питання саме про українське збіжжя, я гадаю, що це питання суто політичне. І якщо неглибоко копнути, ми побачимо економічний фронт, який сьогодні вчергове розгорнувся”, – сказав Балін.

Він додав, що аграрії багатьох країн зараз стурбовані тим, що для України продовжують певні пільги.

“І ми маємо прикрі випадки, коли вивантажують вантаж у Франції, в Іспанії, і його палять. Багато таких питань виникає. Ми пам’ятаємо, що три тижні тому була аналогічна ситуація в Румунії на кордоні.

Коли, в принципі, ніяких питань не було до українських перевізників і аграріїв напряму, питання були більше до влади Румунії та ЄС. Але стояли наші вантажівки. Тому ситуація непроста. Дійсно, аграрії стурбовані. Вони розуміють, що Україна в разі вступу до ЄС – це серйозний конкурент”, – підсумував Балін.Перегляди: 152
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: