НОВИНИ

ЄС заборонить пластикову упаковку для овочів і ягід

28.03.2024 17:14
10

Європейський парламент і Рада досягли попередньої згоди щодо оновлених правил скорочення, повторного використання та переробки упаковки. За даними Європейської комісії, нові заходи, відомі як Регламент щодо упаковки та відходів упаковки (PPWR), підвищать безпеку харчових продуктів і сприятимуть циркулярній економіцію Про це повідомляє Ягідник, пише agronews.ua.

Угода, яку парламент і Рада мають офіційно схвалити, перш ніж вона набуде чинності, встановлює цілі скорочення упаковки: на 5% до 2030 року, 10% до 2035 року та 15% до 2040 року. Вона також вимагає від країн ЄС скоротити, зокрема, кількість відходів пластикової упаковки.

Згідно з угодою, низка різних форматів одноразової пластикової упаковки, включаючи упаковку для необроблених свіжих фруктів і овочів, буде заборонена з 1 січня 2030 року.

Учасники переговорів погодилися, що вся упаковка має бути придатною для вторинної переробки, відповідаючи суворим критеріям, які мають бути визначені вторинним законодавством. Певні винятки передбачені для легкої деревини, пробки, текстилю, гуми, кераміки, порцеляни або воску.

Інші узгоджені заходи включають мінімальний вміст переробленого вмісту для будь-якої пластикової частини упаковки; мінімальні цілі переробки за вагою утворених відходів упаковки та підвищені вимоги до переробки.Перегляди: 60
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: