НОВИНИ

ЄС остаточно схвалив продовження «торговельного безвізу» з Україною

14.05.2024 15:18
7

Європейський союз остаточно схвалив продовження «торговельного безвізу» з Україною ще на один рік. Про це 13 травня у своєму Telegram-каналі повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, пише agronews.ua.

«ЄС остаточно схвалив «торговельний безвіз» для України. Це безмитна та безквотна торгівля ще на рік. Це є важливою підтримкою для українських виробників, експорту та економіки. Продовжуємо інтеграцію до ЄС у прискореному темпі», – написав очільник уряду.

Таким чином, вказаний режим торгівлі між Україною та ЄС почне діяти з 6 червня п.р. (дати завершення чинної угоди) до 5 червня 2025 р. При цьому головною відмінністю нової угоди є право Єврокомісії «вжити швидких заходів і застосувати будь-які заходи, які вважає за потрібне, «якщо через імпорт з України виникнуть значні порушення на ринку ЄС або ринках держав-членів ЄС».

Так, у межах заходів для захисту фермерів ЄС Єврокомісія може ввести екстрене гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме птиці, яєць, цукру, вівса, крупи, кукурудзи та меду. Якщо імпорт цих товарів перевищить середні обсяги імпорту, зафіксовані в другій половині 2021 року та за весь 2022 та 2023 роки, тарифи можуть бути введені повторно.Перегляди: 20
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: