АГРОБУХГАЛТЕРІЯ

Як відбувається обмін земельних ділянок

27.05.2024 12:10
1

Щоб здійснити обмін земельної ділянки, потрібно укласти договір обміну земельної ділянки, який засвідчується нотаріально. Договір укладається відповідно до вимог ЦКУ у письмовій формі. Про це повідомляє Земельний фонд України, пише agronews.ua.

До договорів обміну застосовуються загальні положення про купівлю-продаж або інші договори, елементи яких містяться в договорі обміну, якщо це не суперечить суті зобов’язання.

Відповідно до статті 715 ЦКУ за договором обміну (бартеру) кожна зі сторін зобов’язується передати іншій стороні у власність один товар в обмін на інший товар.

Кожна зі сторін договору обміну є продавцем товару, який він передає в обмін, та покупцем товару, який він отримує натомість.

Для земель сільськогосподарського призначення слід провести нормативну грошову оцінку, на земельні ділянки не сільгосп. призначення проводиться експертна грошова оцінка для встановлення дійсної вартості земельної ділянки (ст. 13 ЗУ «Про оцінку землі»). Експертна оцінка є обов’язковою, якщо сторонами договору є фізособи (пп. 1.11 п. 1 глави 2 розділу ІІ «Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України» від 22.02.2012 № 296/5), для юридичних осіб така вимога не передбачена законодавством.

Дані про нормативну грошову оцінку землі можна взяти з Публічної кадастрової карти, причому, ділянці повинен бути присвоєний кадастровий номер. За кадастровим номером Ви можете знайти Вашу ділянку на карті та онлайн замовити документ про нормативну грошову оцінку Вашої ділянки.

Експертна грошова оцінка земельної ділянки проводиться юридичними та фізичними особами, які отримали кваліфікаційне свідоцтво оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок.

Обмежень за площею земельних ділянок, що змінюються, немає, відповідно сторони можуть обміняти ділянки різної площі та різного цільового призначення.

Законодавством не встановлено жодних обмежень щодо місця розташування таких земельних ділянок, які можуть бути предметом такого обміну. ​​Договір обміну земельних ділянок між фізичними особами може укладатися на земельні ділянки, які розташовані у різних районах, областях. Але слід знати, що щодо земель сільськогосподарського призначення діє дещо інший порядок.Перегляди: 35
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: