ВАЖЛИВО

Як Україні та Польщі вирішити зерновий конфлікт

13.02.2024 14:33
3

Блокування перевезень збіжжя на українсько-польському кордоні не вирішить проблеми польських фермерів, адже у падінні цін на сільгосппродукцію не винні українські аграрії. Це світова тенденція. У нинішній ситуації сільгоспвиробникам двох країн треба кооперувати зусилля і намагатися виходити на нові ринки Азії та Африки. Про це заявив народний депутат, член парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук, пише agronews.ua.

«Світові ціни на зерно за півтора року суттєво впали, і причина зовсім не в українських аграріях. Від блокування кордону з Україною минулого року ціна на польську пшеницю чи кукурудзу не зросла. Вона залишилася на тому ж рівні, а в деякі місяці навіть ще більше впала, оскільки котирування на біржах зменшилися. Українські аграрії точно не демпінгують ціни на зерно, наші фермери отримують десь на 100 доларів менше за тонну зерна порівняно з польськими виробниками, оскільки тут уже діє логістика. Доправити зерно вантажівками чи вагонами до Гданська, Естонії, Литви або Латвії коштує недешево», – пояснив парламентарій.

На його думку, у нинішній ситуації українським і польським політикам та аграріям слід домовлятися.

«Треба за одним столом сідати й вирішувати, куди спільно збувати сільгосппродукцію, завойовувати ринки Африки, Азії, щоб росія не могла постачати туди свою продукцію і потім використовувати хліб для політичного впливу. Блокування кордону нічого не дасть, адже воно не вплине на ціну зерна. За прогнозами, світові ціни на кукурудзу чи пшеницю цього року будуть на рівні 2023-го або, можливо, на 5-7% нижчі. Тому безглуздо в падінні ціни звинувачувати українських фермерів», – зазначив політик.

Він також наголосив, що абсолютно неприйнятним є твердження, що українська продукція нібито неякісна.

«Якщо вона була б неякісна, то її не купували б, не хотіли б отримати й не блокували б. Зрештою, і росія з перших днів повномасштабної війни цілеспрямовано знищувала українські сільськогосподарські об’єкти – елеватори, сільгосппідприємства. Таким чином вона намагалася прибрати серйозного конкурента на ринку», – підкреслив народний депутат.

Він додав, що наша сільгосппродукція відповідає всім міжнародним стандартам і має попит у світі.Перегляди: 97
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: