НОВИНИ

Як профілактичні фунгіцидні обробки захищають врожай

17.05.2024 09:00
image0

Первинний захист соняшника та сої – надзвичайно важливий захід у технології їх вирощування. Однак, коли закінчується дія фунгіцидного протруйника, культури потребують подальшого захисту. Щоб його забезпечити, фахівці Ukravit рекомендують регулярно моніторити стан посівів і за потреби застосовувати відповідні препарати, пише agronews.ua.

«Профілактичні фунгіцидні обробки – дуже важлива складова вирощування соняшника та сої, – відзначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець. – Так, за недостатнього чи несвоєчасного контролю хвороб недобір врожаю соняшника може сягати 40-50%, сої – до 30%. Окрім кількісних втрат, хвороби негативно позначаються на якості майбутньої врожайності, що впливає на ціноутворення, а отже, спричиняє додаткові збитки. Тому у фазі трьох-чотирьох пар листків, навіть якщо візуальних симптомів хвороб немає, я рекомендую обов’язково обробити соняшник фунгіцидом. Обробка в цей період допоможе захистити від небезпечних хвороб листового апарату. Так само на випередження варто вчинити й щодо сої: адже патогени на цій культурі не лише загрожують втратою асиміляційної поверхні листового апарату, але й можуть спричиняти ураження зерна в подальшому».

При обранні фунгіциду, за словами фахівця, необхідно керуватися, по-перше, даними польового моніторингу, по-друге – брати до уваги попередників, які можуть мати спільні із культурою хвороби. Для контролю комплексу патогенів на соняшнику та сої Олександр радить обрати двокомпонентний фунгіцид Захисник Екстра (тіофанат-метил, 405 г/л + флутриафол, 255 г/л). Поєднання діючих речовин в його складі забезпечує не лише надійний захист культур, а й попереджує виникнення у патогенів резистентності.

Тіофанат-метил складі блокує процес поділу клітин (мітозу) за рахунок зв’язування бета-тубуліну, в результаті чого росткова трубка припиняє свій розвиток, апресорій не формується, і ріст міцелію гриба не відбувається. А флутриафол швидко поглинається поверхнею рослин і переміщується по всій рослині акропетально, порушуючи синтез ергостерину в мембранах клітин збудників хвороб, внаслідок чого вони втрачають свої властивості, і патоген гине.

Захисник Екстра володіє профілактичними та лікувальними властивостями. В посівах соняшника він є відмінним рішенням проти фомозу, фомопсидозу, септоріозу, альтернаріозу, склеротиніозу (стеблова та корзинкова форми), борошнистої роси та іржі, сої – антракнозу, борошнистої роси, іржі. А за рахунок системних властивостей фунгіцид надійно та тривало захищає нові прирости культурних рослин.Перегляди: 726
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: