ВАЖЛИВО

Як не стати жертвою рейдерів після відкриття ринку землі: 5 рекомендацій

09.05.2020 10:01
(COPY) (COPY) форум 3

Скасування в Україні з 1 липня 2021 року заборони на відчуження земель сільськогосподарського призначення, які перебувають у приватній власності, – для громадян і бізнесу це не лише нові можливості, але й виклики. Існує серйозний ризик, що відкриття ринку землі призведе до збільшення рейдерських атак. Як не стати жертвою рейдерів після відкриття ринку землі розповіли в Офісі протидії рейдерству, пише agronews.ua.

Такі побоювання не безпідставні, адже і сьогодні компанії аграрного сектору та власники земельних паїв нерідко потрапляють у поле зору рейдерів і шахраїв.

Експерти Офісу протидії рейдерству підготували рекомендації, які допоможуть убезпечитися від рейдерських посягань.

 Заздалегідь подбайте про належне оформлення документів, що підтверджують право власності або інше речове право на земельну ділянку, а також про внесення таких відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Це допоможе захистити вашу власність від незаконних оборудок із даними державного реєстру на підставі підроблених документів.

 Варто пересвідчитись, чи присвоєно вашій земельній ділянці кадастровий номер, за допомогою якого на Публічній кадастровій карті можна знайти інформацію про місцезнаходження, цільове призначення ділянки, та в чиїй власності вона перебуває. Якщо земельній ділянці на підставі державного акту кадастровий номер не присвоєно, потрібно звернутися до найближчого розробника документації із землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Без наявності коректних відомостей про земельні ділянки у Державному земельному кадастрі не можливо укласти будь-які цивільно-правові угоди.

Перед укладанням договору купівлі-продажу земельної ділянки перевірте публічну інформацію про контрагента. Скажімо, ознайомтеся із даними в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, інформацією про на наявність судових спорів за участі контрагента, а також відомостями в Єдиному реєстрі боржників. Таким чином ви зможете переконатися у порядності контрагента, що суттєво знизить ризики рейдерської атаки в майбутньому.

 Скористайтесь послугою моніторингового сервісу SMS-Маяк. Це дозволить отримати миттєві повідомлення про зміну статусу будь-яких об’єктів нерухомого майна у Державному реєстрі прав.

 Зареєструйтесь у Державному аграрному реєстрі. Він працює за принципом автоматичної взаємодії з даними Державного земельного кадастру, Державного реєстру прав, Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Єдиного державного реєстру тварин, які автоматично «підтягуються» при реєстрації в ньому. У цьому Реєстрі відображається актуальна інформація про належні аграрію земельні ділянки: їх площі, цільове призначення, вартість, речове право (у разі наявності). Реєстрація та користування Реєстром безкоштовні.


Це пілотний проект, запущений у лютому 2020 року, який користується все більшою популярністю. У майбутньому в цьому Реєстрі будуть передбачені нові опції, які значно спростять аграріям ведення їх діяльності. Наприклад, через цей Реєстр виробники сільськогосподарської продукції зможуть подати заявки на реєстрацію земельної ділянки в Державному земельному кадастрі, а також заяву на виправлення технічних помилок.

Якщо ж превентивні заходи не допомогли і ваше майно або бізнес став об’єктом рейдерської атаки шляхом проведення незаконних реєстраційних дій, ви маєте звернутися до Офісу протидії рейдерству❗️

Подати скаргу на рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів можна:

☑️ онлайн — через портал державних послуг iGov;

☑️ особисто, звернувшись до Офісу протидії рейдерству (м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, 15), або через поштову скриньку, розміщену в столичній будівлі Мін’юсту (вул. Городецького, 13);

☑️ поштою — за адресою: 01001 м. Київ, вул. Городецького, 1.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: