НОВИНИ

Як дослідження ґрунту допоможе оптимізувати витрати на добрива?

08.11.2021 10:20
499.jpg

Експерти прогнозують продовження здорожчання мінеральних добрив. Причина — у підвищенні ціни на газ, який є необхідним компонентом для виробництва селітри, карбаміду, амофосу, нітроамофоски та інших добрив. У зв’язку із цим аграрії вже зараз намагаються максимально оптимізувати виробничі витрати на агросезон — 2022, і лабораторне дослідження ґрунту — один із дієвих інструментів для досягнення цієї мети. Про це повідомляє прес-служба компанії, пише agronews.ua.

«Якісні добрива — важлива складова майбутньої врожайності і, відповідно, суттєва затратна частина агровиробництва, тому в умовах підвищення ціни на цей виробничий ресурс точне внесення добрив набуває особливої актуальності, — відзначає науковий співробітник «Інституту здоров’я рослин» Сергій Сальніков. — Вибір добрив і норм їх застосування залежить від ряду чинників, як-от вміст доступних культурам елементів живлення у ґрунті, показник рН, а також обрані для вирощування культури, кожна з яких має свої індивідуальні потреби. Отримати точні дані про стан ґрунтів господарства, аж до особливостей конкретних ділянок, можна лише дослідивши ґрунт в лабораторних умовах. Це дослідження допоможе чітко зрозуміти поточну ситуацію, розробити оптимальну систему живлення і за рахунок зникнення «зайвих» внесень уникнути непродуктивних витрат».

В такій ситуації необхідно обов’язково в осінній період дослідити ґрунти господарства на комплекс показників. В першу чергу, це вміст фосфору та калію, а також мікроелементів. Однак, зазначає Сергій, якщо ви проводили таке дослідження минулого року чи напередодні сезону, це не обов’язково, оскільки ці показники є відносно стабільними упродовж 2-3 років. Натомість азот і сірку доцільно контролювати із року в рік, оскільки їх вміст у ґрунті може варіюватися від сезону до сезону. Крім того, на засвоєння культурами елементів живлення та їх загальний розвиток впливає показник рН, і на це необхідно зважати. В комплексі із вище перерахованим Сергій рекомендує додатково перевірити ґрунт на наявність залишкових кількостей пестицидів, оскільки нехтування цим дослідженням може звести нанівець всі старання аграрія отримати щедрий врожай.

В «Інституті здоров’я рослин», розповідає фахівець, сьогодні можна дослідити показники родючості (азот, рухомі сполуки фосфору, калію, сірки, рН, гумус), визначити елементний склад ґрунтів (цинк, залізо, мідь, марганець, бор, молібден, кальцій, магній, калій, натрій та інші), а також виявити наявність залишкової кількості пестицидів (270 пестицидів) та ідентифікувати до 703 їх найменувань. Щодо останнього, це, до речі, найширший спектр визначення пестицидів в Україні.

Дослідження ґрунту важливо проводити в комплексі із дослідженням добрив, акцентує Сергій. По-перше, «ґрунт — добрива» — це єдина система, яка забезпечує культурним рослинам оптимальне живлення для повноцінного росту та розвитку. По-друге, підвищення цін на мінеральні добрива спричинило появу великої кількості фальсифікату, через який посіви недоотримають необхідне живлення. Крім того, за такого підходу науковці Інституту можуть надати рекомендації по видах і нормах застосування добрив, а також строках внесення, що дозволить суттєво заощадити кошти і примножити врожай.

Нагадаємо, що В Україні подорожчали м’ясні продукти.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: