НОВИНИ

Високі темпи експорту олійних з України підтримують закупівельні ціни

12.12.2022 07:02
Sonyashnikova-oliya-test

Перебої з енергопостачанням перешкоджають роботі промислових підприємств України, зокрема МЕЗів та портової інфраструктури, внаслідок чого олійні культури направляють на експорт, а не на переробку. Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі GrainTrade, пише  agronews.ua.

Активний експорт зерна та продуктів переробки у вересні та жовтні зерновими коридорами значно уповільнився у листопаді та грудні на тлі штучних затримок огляду судів російськими інспекторами у складі СКЦ, тому трейдери переорієнтують поставки в напрямку ЄС.

За даними Мінагрополітики, у першій декаді грудня експорт олійних культур та соняшникової олії з України уповільнився, тоді як експорт соняшникового шроту різко збільшився. За 1-8 грудня було експортовано 159 тис т соняшникового шроту, з яких понад 70% або 112,4 тис т було відвантажено до Китаю. У поточному сезоні (з 1 вересня) вже експортовано 1,2 млн т шроту. Активний експорт шроту на тлі зупинки переробних заводів призвів до зростання внутрішніх цін, але ціни попиту з боку ЄС знову починають опускатися.


Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: